Autor: Hina

Slovenka Klinec svjetska prvakinja u skijaškim skokovima

Ema Klinec

Ema Klinec

Slovenka Ema Klinec (22) osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškim skokovima na SP-u u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.

Klinec je do najvećeg uspjeha u dosadašnjoj karijeri stigla skokovima od 105 i 100,5 metara što joj je donijelo 279.6 bodova. Nakon prve serije Klinec je bila druga, no zbog lošijeg skoka vodeće Austrijanke Marite Kramer, koja je u drugoj seriji skočila 97 metara mlada je Slovenka stigla do zlata.

To je prva medalja za slovenske ženske skijaške skokove na svjetskim prvenstvima.

Srebro je sa 276.5 bodova (102,5 i 99,5 metara) osvojila braniteljica naslova otprije dvije godine Norvežanka Maren Lundby (26), dok je broncu sa 276.3 bodova (104 i 100 metara) osvojila Japanka Sara Takanashi (24), kojoj je to treća pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava.

Takanashi je u karijeri četiri puta osvojila naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, no još uvijek nema svjetsko zlato. Uz broncu iz Oberstdorfa ima i srebro iz Val di Fiemmea 2013. te broncu iz Lahtija 2017. Kramer je, pak, ostala bez medalje, bila je četvrta sa 275.2 bodova.

1. Ema Klinec (Slo)          279.6 (105/100,5m)
2. Maren Lundby (Nor)        276.5 (102,5/99,5)