09:05 / 26.01.2021.

Autor: M.Š./HRT

Pobjeda Tesse Worley u veleslalomu u Kronplatzu

Pobjednica veleslaloma u Kronplatzu - Tessa Worley

Francuska specijalistica za veleslalom Tessa Worley slavila je u utorak na utrci Svjetskog kupa na talijanskom Kronplatzu, gdje je do svoje 15. pobjede u karijeri stigla s petog mjesta u prvoj vožnji.

Francuskinja Tessa Worley sjajno je svladala drugu postavu te iskoristila slabije nastupe i pogreške suparnica koje su bile brže od nje u prvoj vožnji, od kojih nijedna od najbrže tri nije na kraju utrke završila na pobjedničkom postolju.

Svoju sjajnu formu je u Italiji potvrdila Švicarka Lara Gut-Behrami koja je osvojila drugo mjesto s 27 stotinki sekunde zaostatka za pobjednicom, a treća je sa zaostatkom od 73 stotinke bila vodeća veleslalomašica svijeta Talijanka Marta Bassino koja je do postolja stigla nakon sedmog rezultata u prvoj vožnji.

Priliku za svoju prvu pobjedu u veleslalomu propustila je Švicarka Michelle Gisin, koja je bila vodeća nakon prve vožnje, a prednost od 78 stotinki je propustila pogreškom u završnom dijelu finalnog nastupa te je na kraju osvojila tek šesto mjesto.

Drugoplasirana iz prve vožnje Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je četvrto mjesto, a Talijanka Federica Brignone je nakon trećeg rezultata u prvom nastupu na kraju završila kao osma.

Bassino vodi u redoslijedu veleslalomašica s 460 bodova osvojenih na šest veleslaloma. Dva veleslaloma do kraja sezone Worley je na drugom mjestu s 336 bodova.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Slovakinja Petra Vlhova je na vrhu s 883 boda. Najbliže pratiteljice su joj Michelle Gisin sa 783 boda i Lara Gut-Behrami koja ima 747 bodova.

Na kraju ovog tjedna najbolje svjetske skijašice će se boriti za bodove u brzim disciplinama u njemačkom Garmisch Partenkirchenu. U subotu je rasporedu spust, a u nedjelju superveleslalom. Start obje utrke predviđen je za 11 sati.

Na veleslalomu nije bilo hrvatskih skijašica jer su se odlučile natjecati na utrkama Europskog skijaškog kupa, a kao što znamo naša 17-godišnja Zrinka Ljutić ostvarila je pobjedu u Zell am Seeu!