22:50 / 27.04.2019.

Autor: I.Ž.K./HRT

Prednost za Jug i Mladost u polufinalu vaterpolskog PH

Ilustracija (Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL)

U prvim susretima polufinala vaterpolskog prvenstva Hrvatske Jug je u Dubrovniku svladao splitski Jadran s 13-12, dok je Mladost u Zagrebu bila bolja od Mornara s 9-4.
Vaterpolisti zagrebačke Mladosti i dubrovačkog Jug Croatia osiguranja upisali su pobjede u prvim polufinalnim dvobojima hrvatskog prvenstva. Žapci su pobijedili splitski Mornar Brodospas 9:4 (3:1, 1:1, 1:2, 4:0). Mladost je gotovo cijeli susret vodila, no Splićani su uspjeli u trećoj dionici stići do izjednačenja (4:4). Ipak, domaćin je s četiri gola u zadnjoj četvrtini potvrdio ulogu favorita. Jugaši su svladali splitski Jadran 13:12 (2:1, 4:1, 4:3, 3:7), iako su na kraju treće četvrtine imali vodstvo od pet pogodaka. Po pet golova zabili su Maro Joković za Jug te Ante Visković za Jadran. Igra se na dvije pobjede, a drugi susreti su na rasporedu 1. svibnja.