12:20 / 02.09.2020.

Autor: I.Ž.K./HRT

Philadelphia i Vancouver ostali u igri za konferencijska finala

Hokejaši Philadelphije i Vancouvera su pobjedama u petim dvobojima izbjegli ispadanje iz NHL doigravanja.
Hokejaši Philadelphije i Vancouvera su pobjedama u petim dvobojima ostali u igri za plasman u konferencijska finala NHL lige.

Philadelphia je s 4:3 u produžetku svladala NY Islanderse i smanjila zaostatak u seriji na 2-3 u polufinalu Istoka, dok je Vancouver s 2:1 bio bolji od Vegas Golden Knightsa, kojima jedna pobjeda nedostaje za prolazak u finale Zapadne konferencije.

Flyersi su u Torontu golom Matta Niskanena na početku posljednje trećine poveli 3:1 i držali su prednost od dva gola sve do 56. minute. Islandersi su potom smanjili na 2:3 preko Brocka Nelsona, a 93 sekunde kasnije izjednačenje im je donio Derick Brassard. U 13. minuti produžetka za slavlje Philadelphije zabio je Scott Laughton.

U Edmontonu je Vancouver slavio protiv Vegasa 3:2, a najzaslužniji za prolazak Canucksa bio je njihov vratar Thatcher Demko sa čak 42 obrane.