19:51 / 19.05.2018.

Autor: I.L.K./HRT/Hina

PH: Mladost iznenadila Jug i izjednačila seriju na 1-1

Ilustracija (Grgo Jelavic/PIXSELL)

Ovo je prva pobjeda Mladosti protiv Juga nakon tri i pol godine. Treća utakmica finala je u Dubrovniku 22. svibnja.
U drugoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske vaterpolisti Mladosti su u Zagrebu iznenađujuće svladali dubrovački Jug 6:5 (0:2, 0:1, 3:1, 3:1) pa je rezultat u pobjedama izjednačen na 1-1, a igra se na tri pobjede.

Nakon dvije četvrtine Jug je očekivano vodio, bilo je 3:0, a onda je u nastavku uslijedio neočekivani preokret. Mladost u trećoj četvrtini dolazi na gol zaostatka (3:4), a na startu posljednje dionice uspijeva izjednačiti (4:4). Minutu i 12 sekundi prije kraja susreta Lovre Miloš je zabio za vodstvo domaćina 6:4.

Kod Mladosti Cosmin Radu i Pavo Marković postigli su po dva gola, a Ivan Domagoj Zović i Lovre Miloš po jedan. Ekipu Juga predvodio je Javier Garcia s dva pogotka, a po jedan su postigli Loren Fatović, Viktor Rašović i Luka Lozina.

Vaterpolisti Jadrana osvojili su treće mjesto nakon što su u dvije utakmice bili bolji od gradskog rivala Mornara (16:8, 6:5). Jadranaši su time osigurali kvalifikacije Lige prvaka.