14:19 / 06.09.2020.

Autor: L.M./HRT

Održan 24. Međimurje open, nastupilo 511 natjecatelja

Turnir "Međimurje open" održan je uz strogo poštivanje epidemioloških mjera, a nastupilo je ukupno 511 natjecatelja iz 60 klubova iz Hrvatske i Bugarske.
Natjecatelji karate kluba "Tigar" iz Siska imali su najviše uspjeha na međunarodnom karate turniru "Međimurje open" koje se održalo u Čakovcu.

U raznim dobnim kategorijama od dječaka i djevojčica do mlađih seniora i seniora osvojili su ukupno 36 pobjedničkih postolja, 7 prvih mjesta, 15 puta drugo, a u još 14 navrata treće mjesto.

Nakon njih, u ukupnom redoslijedu istaknuli su se predstavnici KK "Velike Gorice" (8+8+11) i KK "Globus" iz Čakovca (11+5+4).

U seniorskoj konkurenciji u borbama slavili su Jelena Pehar (-50 kg, Ipon Zagreb), Ines Grdenić (-55 kg, Velika Gorica) i Sadea Bećirović (+ 68 kg, Susedgrad), a kod karatista Enes Garibović (KK Varaždin) koji je nastupio i pobijedio u kategoriji -84 kg, te u teškoj kategoriji.

U katama pobjede su izborili Nika Jelen (KK Samobor) i Luka Koščević (KK Kik).

Održana su i natjecanja u kategoriji veterana, te osoba s invaliditetom.

Otvorenju turnira uz predsjednika Hrvatskog karate saveza Davora Cipeka, nazočili su gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, župan Međimurske županije Matija Posavec i hrvatska karate legenda i predsjednik karate odbora za veterane Vjekoslav Šafranić.