23:56 / 05.02.2020.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Odbojkašice Mladosti nakon "zlatnog seta" do četvrtfinala Kupa CEV

Odbojkašice zagrebačke Mladosti do velikog uspjeha stigle su u "zlatnom setu" protiv mađarske ekipe Fatum.
Odbojkašice zagrebačke Mladosti izborile su plasman u četvrtfinale Kupa CEV, plasiravši se u prvi četvrtfinale nekog europskog kupa nakon 26 godina.

Mladostašice su stigle do sjajnog uspjeha nakon velike drame i pobjede u "zlatnom setu" protiv mađarske ekipe Fatum iz Nyiregyhaze.

Nakon što su u prvom susretu izgubile sa 2:3, odbojkašicama Mladosti je za plasman u četvrtfinale trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izbjegle "zlatni set". Međutim, premda su u uzvratu u Domu odbojke "Bojan Stranić" povele 2:0 u setovima, na koncu su pobijedile rezultatom 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 23:25, 15:8) pa je odlučivao "zlatni set" koji je otišao na stranu zagrebačke ekipe sa 19:17.

Mladost je odlično ušla u susret i povela je 2:0 u setovima (25:20, 25:22), no Mađarice su uzvratile s dva seta u nizu (25:19, 25:23) izjednačivši na 2:2. U lutriji petog seta Mladost je slavila 15:8 i odvela meč u "zlatni set". Odlučujući dio igre pripao je djevojkama Saše Ivaniševića rezultatom 19:17 za veliko slavlje zagrebačke ekipe.

U pobjedničkim redovima najbolje su bile Valentina Vrbanc, Božana Butigan i Katarina Pavičić sa po 18 poena, dok je u mađarskim redovima najbolja bila Olena Limareva sa 26 poena.

Mladost će u četvrtfinalu igrati protiv poljskog sastava Grupa Azoty Chemik Police.