11:02 / 05.05.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

NHL: Vegas i Tampa Bay korak do konferencijskih finala

Screenshot: YouTube

U polufinalu Zapada Vegas Golden Knigths poveli su 3-2 protiv San Josea, a u polufinalu Istoka vodstvo od 3-1 ima Tampa Bay protiv Bostona.
Hokejaši Tampa Baya su pobjedom od 4:3 u produžetku utakmice odigrane u Bostonu stigli do prednosti od 3-1 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije  NHL-a, dok su u polufinalu Zapada Vegas Golden Knightsi na domaćem ledu s 5:3 pobijedili San Jose i poveli 3-2.

Dvoboj u bostonskom TD Gardenu počeo je razočaravajuće za domaće navijače, jer je nakon manje od deset minuta igre gostujuća momčad vodila 2:0 golovima Braydena Pointa (5) i Nikite Kučerova (10). No, uslijedio je preokret Bruinsa koji su postigli tri uzastopna pogotka i došli do vodstva. David Pastrnak (16) i dvostruki stijelac Patrice Bergeron (23, 47), uz asistencije Toreyja Kruga i Brada Marchanda bili su tvorci preokreta za vodstvo 3:2.

Ipak, Steven Stamkos (53) je uspio izjednačiti na 3:3 i odvesti uutakmicu u produžetak koji je potrajao svega tri minute i 18 sekundi. Tad je mrežu Tukke Raska zatresao Dan Girardi i donio veliku prednost momčadi s Floride koja na svom ledu već u nedjelju može doći do četvrte pobjede i plasmana u svoj peti konferencijski finale, a treći u posljednje četiri sezone.