10:26 / 14.04.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

NHL: Vegas i Jetsi poveli 2-0, Flyersi šokirali prvake

Slavlje Vegasa (Screenshot: YouTube)

Hokejaši Vegas Golden Knightsa pobijedili su u drugom produžetku Los Angeles Kingse 2:1 te poveli 2-0 u seriji na četiri pobjede.
Hokejaši Vegas Golden Knightsa pobijedili su nakon produžetka Los Angeles Kingse 2:1 u drugom susretu prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NHL-a i u seriji na četiri pobjede poveli 2-0.

Bila je to iznimno dramatična utakmica koja je razriješena u 16. minuti drugog produžetka, a pobjednički pogodak postigao je Erik Haula. Domaćin je poveo u 15. minuti golom Alexa Tucha, a Kingsi su izjednačili u 36. minuti preko Paula LaDuea. Sjajnu predstavu pružio je i vratar Los Angelesa Jonathan Quick koji je sakupio čak 54 obrane, no na kraju ipak nedovoljno za pobjedu njegove momčadi.

Utakmica je trajala 96 minuta i to je najduži susret kojega je neka momčad igrala u svojoj premijernoj sezoni, ali i najduži susret kojega su Los Angeles Kingsi odigrali u svojoj povijesti.

Serija sada seli u Los Angeles, a treća utakmica na rasporedu je 15. travnja.

Na 2-0 poveli su i Winnipeg Jetsi protiv Minnesota Wilda. Jetsi su u prvoj utakmici na svom ledu slavili 3:2, a u drugom susretu su pobijedili s uvjerljivih 4:1.

Nakon prve trećine bez golova, Jetsi su poveli u 9. minuti druge trećine golom Tylera Myersa, a potom u posljednjoj dionici zabili još tri gola (Paul Stastny, Andrew Copp, Patrik Laine) i tako riješili pitanje pobjednika. Gosti su tek ublažili poraz golom Zacha Parisea.

Još nismo ništa napravili. Vodimo tek 2-0, a za prolazak su potrebne četiri pobjede. Moramo jednako ozbiljno odraditi i ostale utakmice, rekao je trener Wilda Bruce Boudreau.
Serija sada seli u Saint Paul, a treća utakmica je 15. travnja.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Philadelphia Flyersi koji su na gostovanju pobijedili aktualne prvake Pittsburgh Penguinse 5:1 izjednačivši rezultat na 1-1 u 1. krugu doigravanja Istočne konferencije. Pittsburgh je u prvom susretu slavio čak 7:0, no u drugom dvoboju je stiglo triježnjenje.

Nakon očajne predstave u prvoj utakmici, pokazali smo da nismo zaboravili igrati. Svi su nas otpisali, ali pokazali smo kako se nećemo samo tako predati, kazao je trener Flyersa Dave Hakstol.

Golove za goste zabili su Shayne Gostisbehere, Sean Couturier, Travis Konecny, Nolan Patrick i Andrew MacDonald, a za Pittsburgh je zabio Patric Hornqvist. Treća utakmica je 15. travnja u Philadelphiji.