00:13 / 14.09.2020.

Autor: I.L./Hina

NHL: Tampa povela 3-1 u finalu Istoka

U razdoblju od samo 27 sekundi postignuta su čak tri pogotka.
Hokejaši Tampa Bay Lightninga poveli su s 3-1 u pobjedama protiv New York Islandersa u finalu Istočne konferencije doigravanja NHL lige te ih još samo jedna pobjeda dijeli od ulaska u veliki finale, u četvrtoj utakmici bilo je 4-1 za sastav s Floride.

Nakon što u prvih pola sata utakmice nije bilo pogodaka, u razdoblju od samo 27 sekundi u 32. minuti postignuta su njih čak tri, a Lightning je uspio zaostatak od 0-1 pretvoriti u prednost od 2-1.

Prvo je Brock Nelson (31:27) sjajnom individualnom akcijom doveo Islanderse u vodstvo. Nakon što se krenulo s centra pločica je ponovno završila u trećini Tampe, ali Yanni Gourde je dugačkim proigravanjem od svog gola u suparničkoj trećini pronašao Blakea Colemana (31:42) koji je obišao Varlamova i izjednačio na 1-1 samo 15 sekundi nakon primljenog gola. Do potpunog preokreta prošlo je još samo 12 sekundi, a onda je Ondrej Palat (31:54) vodećim golom okrunio akciju prve navale Tampe.

Ista ta prva navala u kojoj su osim Palata još Nikita Kučerov i Brayden Point (43:33) zaslužna je i za gol za 3-1 koji je postigao Point nakon tri i pol minute igre u trećoj trećini. Tampa je do kraja susreta sigurno držala prednost od dva gola razlike, a kada su Islandersi povukli vratara Pat Maroon (57:36) je pogodio praznu mrežu za konačnih 4-1.

Tampa je dosad dva puta igrala u velikim finalima, 2004. je osvojila naslov dok je 2015. izgubila od Chicaga.