15:16 / 15.04.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

NHL: Boston uvjerljiv, Pastrnak za povijest

Screenshot: YouTube

Večer u NHL-u obilježio je napadač Bostona Čeh David Pastrnak upisavši tri gola i tri asistencije.
Hokejaši Bostona, Tampe Bay, Nashvillea i San Josea ostvarili su druge pobjede u prvom krugu doigravanja NHL-a, a večer je obilježio napadač Bostona Čeh David Pastrnak upisavši tri gola i tri asistencije.

Boston je na Istoku pobijedio Toronto 7:3 i sada u seriji na četiri pobjede vodi 2-0. Tampa Bay je porazila New Jersey sa 5:3 i također vodi 2-0. Na Zapadu su 2-0 poveli Nashville nakon 5:4 slavlja protiv Colorada, te San Jose koji je ostvario i drugu gostujuću pobjedu protiv Anaheima, ovoga puta 3:2.

Boston Bruinsi su na krilima sjajnog Čeha Davida Pastrnaka porazili Toronto Maple Leafs 7:3. Već nakon prve četvrtine Bruinsi su vodili 4:0 i pitanje pobjednika je bilo razriješeno nakon 20 minuta.

Pastrnak je bio igrač utakmice s tri gola i tri asistencije čime je postao tek šesti igrač svih vremena kojemu je to uspjelo u jednoj utakmici doigravanja, ali i najmlađi čime je preskočio velikog Waynea Gretzkyja. Pasternaku je to uspjelo sa 21 godinom i 324 dana, dok je Gretzky imao 22 godine i 81 dana.

Tri gola i tri asistencije u jednoj utakmici doigravanja, to je zaista posebno. David je bio savršen, rekao je trener Bruinsa Bruce Cassidy. Svi u klubu već duže vrijeme znamo koliko je on sjajan igrač, sada su to shvatili i ostali, dodao je njegov suigrač Patrice Bergeron.

Golove za Boston zabili su i Jake DeBrusk, Kevan Miller, Rick Nash i David Krejci, dok su strijelci za Toronto bili Mitch Marner, Tyler Bozak i James van Riemsdyk. Treća utakmica je na rasporedu 16. travnja u Torontu.