Norveški skakač Halvor Egner Granerud, najveći favorit na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Oberstdorfu, pozitivan je na koronavirus, objavio je Norveški skijaški savez.
11:41 / 03.03.2021.
Autor: Hina/HRT
Objavljeno: 3. ožujka 2021., prije 47 dana
Autor: Hina/HRT
Norveški skakač Halvor Egner Granerud, najveći favorit na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Oberstdorfu, pozitivan je na koronavirus, objavio je Norveški skijaški savez.
- Jako sam razočaran, ali osjećam se dobro i imam samo manje simptome, rekao je Granerud.
Pozitivan test na koronavirus bi trebao značiti kraj za nastupe Graneruda u Oberstdorfu, gdje će se skakači natjecati na velikoj skakaonici.
Još nije jasno što Granerudova infekcija znači za ostale članove norveške skakačke reprezentacije i za njihovo sudjelovanju na svjetskom prvenstvu.
Zbog pandemije, organizatori su uveli strogi režim testiranja s nekoliko brzih testova. Dvadesetčetverogodišnji Granerud bio je glavni favorit za medalju nakon impresivne sezone Svjetskog kupa u kojem je zabilježio jedanaest pobjeda.
Prvi favorit ovog SP-a, najbolji u Svjetskom kupu Granerud na maloj skakaonici zauzeo je četvrto mjesto nakon što je bio najbolji i na treninzima i u kvalifikacijama.
U nedjelju je u konkurenciji mješovitih skijaških skokova osvojio srebrnu medalju.
SP nordijsko skijanje: Talijani zbog koronavirusa napuštaju Oberstdorf
Cijela talijanska reprezentacija napustit će Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama koje se održava u njemačkom Oberstodrfu, jer su novim testiranjima pronađena još dva pozitivna slučaja u njihovoj delegaciji, izvjestila je talijanska agencija ANSA.
Odluku je donijelo vodstvo talijanske nordijske reprezentacije nakon konzultacija s glavnim liječnikom ekipe i predstavnicima Međunarodne skijaške federacije (FIS).
Talijani su imali dva pozitivna slučaja među tehničkim osobljem u reprezentaciji skakača, a na posljednjem testiranju pozitivna su bila još dva člana delegacije koji, prema priopćenju Talijanskog skijaškog saveza, nisu bili ni na jednom borilištu tijekom svog boravka u Oberstdorfu.
- Kako bi spriječili širenje zaraze talijanska delegacija je nakon savjetovanja s Talijanskim skijaškim savezom i lokalnim zdravstvenim dužnosnicima odlučila povući cijelu reprezentaciju sa Svjetskog prvenstva, kako bi se zaštitili ostali natjecatelji, priopćili su u srijedu iz FIS-a.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora