Najbolja skijašica čestitala Zrinki: Njemačka i Hrvatska zasluženo slave

30.01.2023.

10:47

Autor: HRT

Mikaela Shiffrin

Mikaela Shiffrin

Foto: Goran Stanzl / PIXSELL

Najbolja skijašica u povijesti po pobjedama u Svjetskom kupu, Amerikanka Mikaela Shiffrin, čestitala je našoj Zrinki Ljutić nakon prvog postolja u karijeri i prvog za Hrvatsku nakon više od 15 godina. 

- Bio je to Lenin dan u potpunosti. Čestitam i Zrinki na prvom postolju za Hrvatsku još od Ane Jelušić. Njemačka i Hrvatske slave, a mislim da je to potpuno zasluženo, poručila je Shiffrin na društvenim mrežama. 


27-godišnja američka skijašica ove sezone uspjela je oboriti rekord Lindsey Vonn po broju pobjeda u Svjetskom kupu kada su u pitanju žene, a jučer joj je šest stotinki nedostajalo da dođe do 86. pobjede u Svjetskom kupu i izjednači se s legendarnim Šveđaninom Ingemarom Stenmarkom.

Ipak, jučerašnje drugo mjesto bilo je dovoljno da Shiffrin potvrdi osvajanje malog Kristalnog globusa u slalomu. 


- Ne mogu vjerovati da je globus već tu. Kakva je to bila borba da se uopće mogu vratiti u trku za globus, a sada sam do njega došla ovako rano. Jako sam zahvalna cijelom timu, koji je ovo učinio mogućim, s kojim sam dijelila ovo putovanje u pobjedi i u porazu. 


U poretku skijašica u slalomu Shiffrin ima 785 bodova, druga je Švicarka Wendy Holdener sa 530, a treća Petra Vlhova s istim broje bodova. I u ukupnom poretku je prva Shiffrin sa 1697 bodova, druga je Vlhova sa 966 bodova, a treća Švicarka Lara Gut Behrami sa 906 bodova.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!