18:31 / 02.09.2018.

Autor: I.L.K./HRT/Hina

Mladi hrvatski vaterpolisti bez odličja na EP-u u Minsku

Ilustracija (Goran Stanzl/PIXSELL)

Naši mladi vaterpolisti nisu uspjeli pobijediti ni u susretu za brončanu medalju pa se kući vraćaju bez odličja.
Hrvatski vaterpolisti do 19 godina nisu osvojili odličje na Europskom prvenstvu u Minsku. U susretu za treće mjesto izgubili su od Španjolske 8:9 (2:1, 4:3, 0:2, 2:3).

Karlo Kreković je s četiri pogotka bio najbolji strijelac Hrvatske, a po jedan gol postigli su Jakov Škiljić, Ivan Malenica, Ivan Vrbnjak i Matias Biljaka.

Mladi hrvatski vaterpolisti jučer su u polufinalu pretrpjeli težak poraz od Grčke (0:8), što je očito ostavilo traga. Sve je dobro izgledalo za izabranike trenera Joška Krekovića do poluvremena nakon kojeg su naši mladi vaterpolisti vodili protiv Španjolske 6:4.

Kako je Hrvatska u skupini pobijedila Španjolsku 10:9, očekivalo se da će susret za brončano odličje mirno privesti kraju. Međutim, prve poteškoće u našoj igri javile su se u trećoj četvrtini u kojoj su Španjolci najprije izjednačili na 6:6, a nakon toga naš najbolji strijelac Karlo Kreković, koji je dotad postigao tri gola, ne koristi prigodu kada se našao sam pred španjolskim vratarom. Naši mladi reprezentativci ni u sljedećem napadu nisu uspjeli postići pogodak iz tri pokušaja i to u situaciji kada su imali igrača više.

Španjolci su u posljednjoj četvrtini poveli 8:6, naši su golovima Krekovića i Biljake izjednačili na 8:8. Španjolci 47 sekundi prije kraja ponovno vode 9:8, a naši mladi vaterpolisti u dva napada, u kojima su u zadnjih 25 sekundi igrali s igračem više, ne uspijevaju postići pogodak koji bi im osigurao produžetak.

Na EP u Minsku hrvatski vaterpolisti su u skupini pobijedili Sloveniju 14:4, Španjolsku 10:9, Tursku 8:4, a u četvrtfinalu Rusiju 5:4. U polufinalu su izgubili od Grčke s nevjerojatnih 0:8, a u utakmici za brončano odličje poraženi su od Španjolske 8:9.

Mladi vaterpolisti Grčke opravdali su naslov prvih favorita i u finalu pobijedili vršnjake iz Crne Gore 14:12 (3:5, 5:2, 4:2, 2:3).

Predvođeni sjajnim dvojcem, Konstantinosom Gkiouvertsisom koji je postigao pet golova, i novim pojačanjem dubrovačkog Juga Aleksandrosom Papanastasiom koji je u finalu triput bio strijelac, a Hrvatskoj u polufinalu dao čak pet golova, mladi vaterpolisti Grčke zasluženo su osvojili najsjajnije odličje u glavnom gradu Bjelorusije.