12:36 / 24.02.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/HSHL

Mladi hrvatski hokejaši srušili moćni KAC

Mladi hrvatski hokejaši

Hrvatski hokejaši do 18 godina u prvoj utakmici doigravanja juniorskog dijela natjecanja ICE lige (bivši EBEL), briljantnom igrom došli su do prve pobjede protiv EC KAC u Klagenfurtu. Team Croatia Select rezultatom 3:1 pobijedio je aktualnog prvaka i poveo 1-0 u četvrtfinalnoj seriji ICE Juniors lige.

U prvih 20 minuta igre momčad iz Klagenfurta uputila je čak 18 udaraca na gol hrvatske momčadi, no raspoloženi Janjatović-Lončar na golu majstorskim je obranama spriječio sve pokušaje i momčadi na prvu pauzu odlaze s rezultatom 0:0.

Sredinom druge trećine Lam preko Neumanna probija hrvatsku obranu te pogađa za vodstvo 1:0 domaće momčadi. Izabranici Marka Šakića i Domena Vedlina ubacuju u višu razinu i u 37.minuti utakmice Filip Svjetličić pogađa za izjednačenje 1:1. Samo 15 sekundi nakon što je sirena označila početak posljednje trećine, Martin Šimunković u igri s igračem više šokira obranu EC KAC za vodstvo 2:1, a 1:10 minuta prije kraja susreta, pogodak Hrvoja Zovka u praznu mrežu, maknuo je svaku sumnju u pobjednika utakmice.

- Odigrali smo zrelu i discipliniranu utakmicu, nismo radili velike greške, dečki su ostavili srce i dušu na terenu te stvorili realnu šansu da izbace aktualnog prvaka, izjavio je trener Marko Šakić nakon pobjede.

Hrvatske hokejaše jedna pobjeda dijeli do prolaska u polufinale, a sljedeću utakmicu i prvu na domaćem ledu, Team Croatia Select igra u subotu 26.veljače. Dvoboj protiv EC KAC-a počinje u 14.45, ulaz je slobodan uz predočenje COVID potvrde.