18:31 / 09.05.2021.

Autor: A.M./Hina

Merlier slavio u sprintu, Ganna ostao u "ružičastom"

Tim Merlier

Tim Merlier

Foto: REUTERS / Jennifer Lorenzini

Belgijski biciklist Tim Merlier (Alpecin-Fenix) pobjednik je prvog sprinta na ovogodišnjem izdanju, 104. Giro d'Italia, što mu je prva etapna pobjeda na Grand Tour utrkama.

U etapi dužine 179 km, voženoj od Stupinigija do Novare, Merlier je pokazao najviše snage i umiješnosti u prilično kaotičnom završnom sprintu i iznenadio znatno poznatije sprintere Talijane Giacoma Nizzola (Qhubeka Assos) i Eliju Vivianija (Cofidis), koji su osvojili drugo i treće mjesto. Četvrti je bio Nizozemac Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), a peti Slovak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Pobjednik subotnjeg prologa, kronometra voženog u dužini od 8,6 km ulicama Torina, svjetski prvak u ovoj disciplini Talijan Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) došao je na cilj u glavnoj skupini, u vremenu pobjednika, čime je zadržao ružičastu majicu vodećeg u ukupnom redoslijedu, s istom prednošću kakvu je imao nakon prvog dana, 13 sekundi pred drugoplasiranom Talijanom Edoardom Affinijem (Jumbo-Visma).

U ponedjeljak je pred biciklistima treća etapa, dužine 190 km, od Bielle do Canalea, s tri kategorizirana uspona, ali za očekivati je da će pobjednik ponovno biti odlučen završnim sprintom.

Giro d'Italia, 2. etapa (Stupinigi - Novara, 179 km):


1. Tim Merlier (Bel/Alpecin-Fenix) 4:21:09 sata

2. Giacomo Nizzolo (Ita/Qhubeka Assos) isto vrijeme

3. Elia Viviani (Ita/Cofidis) "

4. Dylan Groenewegen (Niz/Jumbo-Visma) "

5. Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe "

6. Matteo Moschetti (Ita/Trek-Segafredo) "

7. Filippo Fiorelli (Ita/Bardiani) "

8. Lawrence Naesen (Bel/AG2R Citroen) "

9. Davide Cimolai (Ita/Israel Start-up Nation) "

10. Caleb Ewan (Aus/Lotto Soudal) "

...


Ukupni poredak:


1. Filippo Ganna (Ita/Ineos Grenadiers) 4:29:53

2. Edoardo Affini (Ita/Jumbo-Visma) +0:13

3. Tobias Foss (Nor/Jumbo-Visma) +0:16

4. Remco Evenepoel (Bel/Deceuninck-QuickStep) +0:20

5. Joao Almeida (Por/Deceuninck-QuickStep) +0:20

6. Remi Cavagna (Fra/Deceuninck-QuickStep) +0:21

7. Jos van Emden (Ned/Jumbo-Visma) +0:21

8. Maximilian Walscheid (Njem/Qhubeka Assos) +0:22

9. Matthias Braendle (Aut/Israel Start-up Nation) +0:25

10. Gianni Moscon (Ita/Ineos Grenadiers) +0:26

video thumb

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!