Mercedes najbrži na drugom treningu

07.10.2022.

10:47

Autor: I.L./HRT/Hina

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
Foto: Issei Kato / REUTERS

Vozači Mercedesa Britanci George Russell i Lewis Hamilton ostvarili su najbrža vremena na drugom treningu uoči VN Japana na stazi u Suzuki.

Russell je ostvario vrijeme 1:41.935, a drugi je sa 0.235 sekundi zaostatka bio njegov momčadski kolega i sedmerostruki svjetski prvak Hamilton.


Treće i četvrto vrijeme ostvarili su piloti Red Bulla Nizozemac Max Verstappen (1:42.786) i Meksikanac Sergio Perez (1:42.834).


Ranije jutros na prvom treningu najbrži je bio bivši svjetski prvak Španjolac Fernando Alonso za upravljačem Alpine-Renaulta.


Aktualni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Verstappen pet utrka prije kraja sezone vodi s 341 bodom, drugi je Monegažanin Charles Leclerc s 237 bodova, dok je na trećoj poziciji njegov momčadski kolega Sergio Perez s 235 bodova.


Ako Verstappen pobijedi u nedjeljnoj utrci i ujedno ima najbrži krug utrke, uspješno će obraniti naslov.


Protekle dvije godine VN Japana nije bila u kalendaru SP-a zbog pandemije korone, a ove godine organizatori očekuju blizu 190.000 posjetitelja.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!