19:45 / 07.02.2018.

Autor: HRT

Liga prvaka: Jug CO nanio prvi poraz moćnom Olympiakosu

Marko Bijač (Foto: Grgo Jelavić/PIXSELL)

Jug CO pobijedio je u osmom kolu Lige prvaka grčki Olympiacos s 10:8 (4:2, 2.1, 2:3, 2:2), nanijevši mu prvi poraz u sezoni.
Jug CO pobijedio je u osmom kolu Lige prvaka grčki Olympiakos s 10:8 (4:2, 2.1, 2:3, 2:2). Dubrovčani su  tako u tvrdoj i greškama protkanoj utakmici nanijeli jakom Olympiakosu prvi poraz u sezoni, ostavši u igri za Final eight, koji se održava od 6. do 9. lipnja u Genovi, te se ujedno osvetivši za atenski poraz prije dva tjedna. Nakon izjednačenog otvaranja utakmice, Jug je potkraj prve četvrtine stigao do dva gola prednosti (4:2), a sredinom druge dionice do plus tri (6:3). U trećoj četvrtini domaćin je imao i najvećih 8:4, no uslijedio je pad i Olympiakos se pet minuta prije kraja utakmice golom Mylonakisa vratio na samo gol zaostatka (8:7), a imali su i napad za izjednačenje. Srećom, Viktor Rašović povisio je na 9:7, a dvije i pol minute do kraja dvoboja Andro Bušlje smanjio je zaostatak gostiju opet na neizvjesnih minus jedan (9:8).
Za mirniju završnicu pobrinuo se minutu i 40 sekudi prije zadnjeg zvuka sirene Luka Lozina pogotkom za 10:8.
Marko Bijač skupio je 12 obrana na vratima domaćina, koje je s tri gola predvodio Maro Joković. Loren Fatović i Javier Garcia Gadea zabili su po dva. Kod gostiju Bušlje i Fountoulis postigli su po dva gola. U ostalim susretima iz ove skupine Dynamo i OSC su odigrali 7:7, dok je Brescia slavila u Beogradu protiv Partizana 8:3. U posljednjem susretu sastaju se Hannover i Barceloneta.
Olympiacos vodi na ljestvici s 19 bodova, na drugom mjestu je Brescia sa 16 bodova, Dynamo na trećem mjestu ima 15 bodova, dok je Jug CO četvrti sa 13 bodova. Slijede Barceloneta (12), OSC (7), Hannover (6) i Partizan (0).