Karlovčanin Krunoslav Karin u subotu je u Ljubljani izabran za predsjednika Europskog baseball i softball saveza (WBSC Europe).
12.02.2022.
19:22
Autor: T.D./HRT/Hina
Karlovčanin Krunoslav Karin u subotu je u Ljubljani izabran za predsjednika Europskog baseball i softball saveza (WBSC Europe).
Dosadašnji dugogodišnji glavni tajnik WBSC Europe Karin je na generalnom kongresu dobio 44 glasa u odnosu na 28 protukandidata Talijana Andree Marconija.
- Jedan od najvećih europskih saveza sa 70 članica izabrao me s ogromnom većinom od 63 posto glasova. Velika je to stvar za Hrvatsku, Karlovac i naravno mene osobno. Čast, ali i obaveza da u sljedećem razdoblju dam sve od sebe da naš sport dovedemo na mjesto koje mu pripada u olimpijskoj obitelji, kratko je komentirao izbor Krunoslav Karin.
Za glavnog tajnika izabran je Ami Baran (Izrael), rizničara Eddy Van Stralen (Belgija), a za dopredsjednike Gabriel Waage i Petr Ditrich (Češka).
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora