Autor: I.L.K./HRT/HKS

Karate: Dvije bronce za Hrvatsku u Maroku

-

-

Na natjecanju Svjetske karate lige u marokanskom gradu Rabatu hrvatski karatisti osvojili su dvije brončane medalje.

U kategoriji do 55 kg Alessandra Hasani u završnom dvoboju bila je bolja od Švicarke Maje Schaerer sa 4-0. Prije toga Hasani je pobijedila Azerbajdžanku Ilanu Gazirovu s 3-1, Argentinku Mikaelu Giulianu Novak 2-0, predstavnicu Tajvana Tzu-Yun Wen s 2-0 i Francuskinju Emilie Thouy 2-1, a u polufinalu je istim rezultatom izgubila od Brazilke Valerije Kumizaki.

U kategoriji do 84 kg jednako uspješan bio je Ivan Kvesić. Ostvario je pobjede protiv Ukrajinca Andrija Torošenka s 5-1, Španjolca Alejandra Arencona Moline 3-0, a potom izgubio od Egipćanina Mohameda El Kotbya istim rezultatom. U repasažu do bronce Kvesić je najprije svladao Tunižanina Khaireddinea Friguia s 3-1, a u susretu za treće mjesto svladao je Nizozemca Briana Timmermansa s 3-0.

Od ostalih naših najbliže odličju bila je Ana Lenard u kategoriji do 61 kg. U posljednjoj borbi repasaža kategorije do 61 kg izgubila je od Tunižanke Bouthrine Hasnaoui s 5-3. Ivana Bebek u repasažu teške kategorije ostala je udaljena tri borbe do bronce, a Stjepana Štimca dijelile su dvije do bronce u kategoriji do 67 kg.

Sudjelovalo je ukupno 545 seniora iz 72 zemlje.