11:43 / 10.03.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Juniorski SP: Ljutić bez plasmana i u slalomu

Zrinka Ljutić

Mlada hrvatska skijašica Zrinka Ljutić neće po dobrome pamtiti nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Banskom.

Nakon što je u utorak pogreškom u drugoj vožnji ostala bez plasmana u veleslalomu, Ljutić je istu sudbinu doživjela i u slalomskoj utrci.

Nakon prve vožnje bila je 11. sa zaostatkom od 64 stotinke za vodećom Šveđankom Sarom Rask, no pogriješila je u drugom 'laufu' te nije završila utrku ostavši bez plasmana.

Svjetsko juniorsko zlato u slalomu pripalo je Talijanki Sophie Mathiou. Srebro je s 20 stotinki zaostatka za pobjednicom osvojila švedska skijašica Moa Boström Mussener, a samo stotinku za Šveđankom zaostala je brončana Amerikanka AJ Hurt. Najbrža iz prve vožnje Rask na kraju je zauzela tek osmo mjesto.