16:27 / 15.12.2020.

Autor: M.Š./HRT

Jugaši do druge pobjede u Ligi prvaka

Vaterpolisti Juga došli su i do druge pobjede u Ligi prvaka. Nakon slavlja protiv Spandauua, pobijedili su i francuski Marseille.
Vaterpolisti Juga AO došli su i do druge pobjede na turniru skupine A Lige prvaka u talijanskoj Ostiji, gdje su u utorak nadigrali francuski Marseille sa 11-10 (4-1, 4-2, 1-3, 2-4).

Jug AO su do pobjede predvodili Loren Fatović s tri pogotka te Luka Lončar, Marin Tomasović i Marko Žuvela koji su postigli po dva gola svaki. Vratar Toni Popadić je imao šest obrana.

Kod Marseillea je tri pogotka postigao Ugo Crousillat, a po dvaput su se u strijelce upisali hrvatski reprezentativac Ante Vukičević i Srbin Andrija Prlainović. Crnogorski vratar Dejan Lazović imao je 11 obrana.

Jug je sa šest bodova trenutačno na vrhu ljestvice skupine A, u kojoj po tri boda i utakmicu manje imaju talijanski Pro Recco i grčki Olympiacos. Bez bodova su Marseille, talijanska Ortigia i berlinski Spandau.

Po receptu iz prve utakmice turnira, u kojoj su sa 13-7 svladali Spandau, a pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu, vaterpolisti Juga su i protiv Marseillea bili precizni i efikasni u prvom dijelu utakmice.

U prvoj četvrtini su Dubrovčani serijom od četiri pogotka došli do vodstva 4-1 u sedmoj minuti, da bi do kraja druge četvrtine stvorili zalihu od pet golova (8-3).

No, u drugom poluvremenu je momčadi Vjekoslava Kobešćaka značajno pala realizacija, razbranio se i vratar Marseillea Dejan Lazović, pa je francuska momčad nizom od tri gola smanjila vodstvo Juga na 8-6.

Pogotkom Vladana Spaića 95 sekundi prija kraja Marseille je došao na samo pogodak zaostatka (10-9), da bi minutu i osam sekundi prije kraja hrvatski reprezentativni centar Luka Lončar pogodio za 11-9 i time osigurao pobjedu Jugu.

- Znali smo da su odlična ekipa, igraju odličnu obranu i jako su brzi. Očekivali su ovako tešku utakmicu. U posljednje četvrtine pali smo u plivanju, ali došli smo na kraju do pobjede. Ovo je vrlo teška skupina, imamo dvije pobjede protiv dva teška protivnika na otvaranju, izjavio je nakon utakmice trener Juga Vjekoslav Kobešćak.

Dubrovčanima do kraja turnira u Ostiji ostaje još dvoboj protiv grčkog Olympiacosa, koji je na rasporedu u srijedu, s početkom u 17.45 sati.