Autor: I.L.K./Hina

Jadran uspješan u kvalifikacijama, svladao i domaćina Crvenu zvezdu

Ilustracija (Luka Stanzl/PIXSELL)

U nedjelju od 10 sati Jadran će igrati protiv Pays d'Aixa.
Vaterpolisti splitskog Jadrana 14-9 (4-2, 2-3, 6-1, 2-3) pobjedom protiv domaćina Crvene zvezde u susretu 2. kola skupine B drugoga kruga kvalifikacija za Ligu prvaka u Beogradu praktički su osigurali prolazak u treći krug.

Dvostruki strijelci za Jadran bili su Ivan Domagoj Zović, Ivan Krapić, Marin Vrdoljak i Marin Delić, dok su se po jednom u strijelce upisali Rino Burić, Zvonimir Butić, Duje Pejković, Ante Visković, Anđelo Šetka i Antonio Dužević.

Kako je Jadran u petak svladao i grčki Vouliagmeni, a dalje će se plasirati prva dva sastava, Splićani će gotovo sigurno igrati u posljednjem krugu kvalifikacija.

Gosti su bolje ušli u susret, nakon devet minuta igre došli su do četiri pogotka prednosti, 5:1. Sljedećih pet minuta francuska momčad održavala je stečenu prednost. Sredinom prvog dijela smanjio je Zagreb zaostatak na -2 (7:9), no PSG se ubrzo vratio na +4 (7:11).