Autor: I.L.K./HRT

Hrvatska taekwondo reprezentacija ispisala povijest

-

-

Matea Jelić je prvog dana osvojila zlatnu medalju, Bruna Vuletić drugog dana srebro, a trećeg dana Kristina Tomić srebro i Toni Kanaet broncu.
Pomalo nevjerojatno zvuče rezultati koje su postigli hrvatski sportaši na drugom Grand Prixu sezone koji se proteklog vikenda održao u Moskvi.

Osvojili su čak četiri odličja u konkurenciji olimpijskih pobjednika i svjetskih prvaka, duplo jačoj konkurenciji nego na svjetskom prvenstvu ili olimpijskim igrama jer su dvije susjedne kategorije spojene, a pravo nastupa imaju po dva sportaša iz svake države.

Uz pojedinačne uspjehe, Hrvatska je ušla u tri ženska finala od četiri moguća i zauzela prvo mjesto u ekipnom poretku za seniorke.

Posljednjeg dana natjecanja Kristina Tomić osvojila je srebro u kategoriji do 49 kilograma, a Toni Kanaet broncu u kategoriji do 80 kilograma.

Tomić je u četvrtfinalu bila bolja od Kineskinje Xueqin Tan 14:11, a u polufinalu je pobijedila Turkinju Zelihu Agris 11:5. Bolja od članice Osvita u finalu bila je Korejka So-hui Kim.

Kanaet je ulaskom u polufinale osigurao broncu, ali je polufinalnu borbu morao predati zbog ozljede stopala. U borbi za odličje slavio je protiv Korejca Kim Huna, svjetskog viceprvaka iz Pueble, rezultatom 14:4.