12:07 / 14.01.2018.

Autor: HRT

Hirscher konačno slavio u Wengenu, prvi bodovi Eliasu Kolegi

Marcel Hirscher (Igor Kralj/PIXSELL)

Austrijanac Marcel Hirscher upisao je petu uzastopnu pobjedu u slalomu, a hrvatski predstavnik Elias Kolega stigao je do prvih bodova u Svjetskom kupu osvojivši 21. mjesto.
Austrijanac Marcel Hirscher u Wengenu je upisao petu uzastopnu pobjedu u slalomu, a hrvatski skijaš Elias Kolega stigao je do prvih bodova u Svjetskom kupu zauzevši 21. mjesto.

Elias Kolega: Zadovoljan sam zbog prvih bodova

Hirscher je u obje vožnje bio najbrži, a na kraju je slavio s 93 stotinke prednosti ispred drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristoffersena. Treće mjesto pripalo je Šveđaninu Andreu Myhreru koji je za Austrijancem zaostao 1.72 sekunde.

Najboljem svjetskom skijašu Hirscheru ovo je prvi trijumf u Wengenu gdje je triput bio treći. Ovo mu je bila 53. pobjeda u Svjetskom kupu i samo ga jedna pobjeda dijeli od sunarodnjaka Hermanna Maiera (54) na drugom mjestu ljestvice najuspješnijih skijaša u povijesti. Daleko ispred njih je legendarni Šveđanin Ingemar Stenmark s 86 pobjeda.

Slalom u Wengenu sjajno je odradio Elias Kolega koji je osvojio prve bodove u Svjetskom kupu. Sa startnim brojem 56 završio je prvi lauf na 27. mjestu izborivši drugu vožnju prvi put u karijeri, a potom je za šest mjesta popravio plasman te slalom završio na 21. mjestu s 5.69 sekundi zaostatka za Hirscherom.

Bez druge vožnje ostao je drugi hrvatski predstavnik Matej Vidović, koji je prije tjedan dana osvojio prve bodove ove sezone 23. mjestom u slalomu u Adelbodenu. Vidović je startao 35. te je zauzeo 35. poziciju (+3.31).