08:56 / 21.05.2021.

Autor: A.M./Hina

Florida smanjila protiv prvaka

Slavlje hokejaša Floride

Hokejaši Florida Panthersa pobijedili su Tampa Bay Lightning nakon produžetaka sa 6-5 smanjivši zaostatak za aktualnim NHL prvacima na 1-2 u prvom krugu doigravanja Centralne divizije NHL lige.

NHL prvaci su dobili prve dvije utakmice na gostovanju, a potom na svom ledu imali vodstvo 5-3 na koncu druge trećine. No, Florida je u posljednjoj dionici uspjela izjednačiti, a potom golom Ryana Lomberga u šestoj minuti produžetka izboriti i pobjedu i produžiti nadu.

Za goste su zabili i Sam Bennett, Radko Gudas, Alex Wennberg, Patric Hornqvist i Gustav Forsling, dok su na drugoj strani strijelci bili Anthony Cirelli, Ross Colton, Steven Stamkos, Brayden Point i Alex Killorn.

Zanimljivo, bila je to prva playoff utakmica Tampe u svojoj dvorani nakon travnja 2019. godine jer su prošle godine naslov prvaka osvojili u "balonu" u Edmontonu.

Četvrta utakmica je ponovo u Amalie Areni u Tampi.

Hokejaši Montreala su 2-1 pobjedom protiv Toronta započeli kanadski obračun u prvom kolu doigravanja Sjeverne divizije.

Montreal je poveo u 13. minuti golom Josha Andersona, izjednačio je William Nylander u petoj minuti drugog perioda, a pobjedu gostima donio je Paul Byron sredinom posljednje trećine.

Susret je obilježila teška ozljeda zvijezde i kapetana domaće momčadi Johna Tavaresa, koji je sredinom prve trećine dobio koljenom u glavu.

Tavares je ozlijedio glavu i vrat u sudaru s Coreyjem Perryjem te je s leda odnijet na nosilima. Perry se ispričao zbog udaraca, dodajući da je klizao prebrzo da bi to mogao spriječiti. Unatoč isprici, domaći hokejaš Nick Foligno želio je odmah podmiriti račune.

- Nick mi je prišao i rekao mi da se priremim i da nema smisla čekati, rekao je Perry, dodavši: - Pokušao sam preskočiti Tavaresa, ali slučajno sam ga udario koljenom u glavu. Nadam se da je dobro, dodao je Perry.

Tavares je u 56 utakmica u regularnom dijelu sezone postigao 50 poena.

U istočnoj skupini Pittsburgh je na gostovanju pobijedio New York Islanderese 5-4 i sada vodi a 2-1 u pobjedama. Pobjednički pogodak postgao je Brandon Tanev u 57. minuti.

Vegas je na gostovanju porazio Minnsotu sa 5-2 i sada vodi sa 2-1 u Zapadnoj diviziji.