Autor: M.M./HRT

Fantastičan nastup hrvatskih taekwondo reprezentativki

Hrvatske taekwondo reprezentativke imale su odličan nastup na Belgija openu. Nastupilo je 1699 sportaša od čega 618 seniora.

Hrvatske taekwondo reprezentativke imale su odličan nastup na Belgija openu. Nastupilo je 1699 sportaša od čega 618 seniora.

Turnir u Lomellu je jedini europski turnir G2 kategorije ove godine (uz President cup u Turskoj koji nosi ekstra bodove), stoga ne čudi da je krema svjetskog taekwondoa stigla na tatami ulovit što više bodova u borbi za plasman na olimpijske igre.

Nikita Glasnović je bila izvrsna upisavši pet pobjeda u kategoriji do 57 kilograma, a u finalu je slavila protiv dvostruke olimpijske pojednice Jade Jones rezultatom 17:13.

Fenomenalan niz napravila je mlada Bruna Vuletić u kategoriji do 62 kilograma gdje je među pet pobjeda slavila protiv tri osvajačice velikih medalja. U drugom kolu je pobijedila Nadicu Božanić 16:9, svjetsku juniorsku prvakinju i srebrnu sa olimpijskih igara mladih, u polufinalu je bila bolja od Francuskinje Magde Wiet Henin 7:2 koja je europska viceprvakinja da bi u finalu svladala jednu od najboljih, svjetsku prvakinju i dvostruku europsku prvakinju Irem Yaman rezultatom 9:5.

Sličan put imala je i Matea Jelić do 67 kilograma koja je upisala pet pobjeda s uvjerljivom bodovnom razlikom od čak 108:27. U polufinalu je svladala Ruth Gbagbi, svjetsku prvakinju i brončanu sa olimpijskih igara iz Rija dok je u finalu bila bolja od Kineksinje Zhang, brončane sa svjetskog prvenstva.

Lovre Brečić je u kategoriji do 63 kilograma nakon tri uvjerljive pobjede predao polufinale i zauzeo treće mjesto.