23:21 / 25.03.2018.

Autor: I.L.K./HRT/HSHL

Druga pobjeda hokejaša na juniorskom SP-u u Zagrebu

Hrvatska - Nizozemska (Igor Kralj/PIXSELL)

Nizozemska je odigrala vrlo agresivno, čvrsto i kvalitetno, a hrvatski golman Domagoj Troha odigrao je odličnu utakmicu.
Mladi hrvatski hokejaši ostvarili su i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu U18 divizije II skupine B te za sada imaju maksimalan učinak. U drugoj utakmici pobijedili su Nizozemsku 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).

Bila je to pobjeda cijelog tima. Teška utakmica, Nizozemci su nevjerojatno brzi i dosta smo se namučili. Na kraju smo stisnuli i dali 100 posto sebe i ostvarili važnu pobjedu, rekao je Troha.

Prve dvije trećine u potpunosti su pripale Nizozemcima, no u 18. minuti Filip Vragolović postiže gol i unosi malo mira u momčad. Tek u zadnjoj trećini hrvatski hokejaši se bude i pružaju puno kvalitetniju igru i do kraja utakmice postižu dva gola s igračem više.

Golove za Hrvatsku su postigli Leo Selitaj u 48. minuti, a u 59. gol zabija Sven Paulović na asistenciju Lovre Hanžeka.

Drugog dana turnira odigrane su još dvije utakmice. Kina je uvjerljivo pobijedila Island rezultatom 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). Pobjednika utakmice Španjolska - Srbija dobili smo nakon izvođenja penala. Sigurnija je bila Španjolska koja je na kraju slavila 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0).

Ponedjeljak je slobodan dan, a u utorak Hrvatska igra s Islandom.