18:22 / 18.05.2019.

Autor: I.L.K./Hina

Dijamantna liga, Šangaj: Lyles ispred Colemana u foto-finišu

Ilustracija (Igor Kralj/PIXSELL)

Ilustracija (Igor Kralj/PIXSELL)

Foto: - / PIXSELL

U utrci atletičarki na 100 metara najbrža je bila Amerikanka Aleia Hobbs sa 11.03 sekundi, četiri stotinke ispred Nigerijke Blessing Okagbare.
Najzanimljivija utrka drugog ovogodišnjeg mitinga atletske Dijamantne lige bila je ona na 100 metara za muškarce u kojoj je Amerikanac Noah Lyles tek nakon pregleda foto-finiša proglašen pobjednikom ispred sunarodnjaka Christiana Colemana, a obojica su trčala odlično vrijeme od 9.86 sekundi.

Odličnu formu pokazao je i predstavnik domaćina ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Katara Abderrahaman Samba na 400 metara s preponama s vremenom 47.27 sekundi.

U utrci atletičarki na 100 metara najbrža je bila Amerikanka Aleia Hobbs sa 11.03 sekundi, četiri stotinke ispred druge Nigerijke Blessing Okagbare.

REZULTATI,
ATLETIČARI,
100m:
1. Noah Lyles (SAD) 9.86
2. Christian Coleman (SAD) 9.86
3. Akani Simbine (JAR) 9.95
200m:
1. Aaron Brown (Kan) 20.07
2. Andre De Grasse (Kan) 20.21
3. Clarence Munyai (JAR) 20.37
400m:
1. Fred Kerley (SAD) 44.81
2. Michael Cherry (SAD) 45.48
3. Nathan Strother (SAD) 45.52
5000m:
1. Yomif Kejelcha (Eti) 13:04.16
2. Gaseleon Barega (Eti) 13:04.71
3. Hagos Gebrhiwet (Eti) 13:04.83
110m prepone:
1. Omar McLeod (Jam) 13.12
2. Xie Wenjun (Kina) 13.17
3. Sergej Šubenkov (Rus) 13.28
400m prepone:
1. Abderrahaman Samba (Kat) 47.27
2. Benjamin Rai (SAD) 47.80
3. Thomas Barr (Irs) 49.41
vis:
1. Wang Yu (Kina) 2,28m
2. Maksim Nedasekov (Bje) 2,28
3. Ilja Ivanjuk (Rus) 2,28
dalj:
1. Tajay Gayle (Jam) 8,24m
2. Wang Jianan (Kina) 8,16
3. Rushwal Samaai (JAR) 8,14
koplje:
1. Andreas Hofmann (Njem) 87,55m
2. Chao-Tsun Cheng (Tai) 87,12
3. Marcin Krukowski (Polj) 84,51

ATLETIČARKE,
100m:
1. Aleia Hobbs (SAD) 11.03
2. Blessing Okagbare (Nig) 11.07
3. Elaine Thompson (Jam) 11.14
400m:
1. Salwa Eid Naser (Bahr) 50.65
2. Sydney Mclaughlin (SAD) 50.78
3. Christine Botlogetswe (Boc) 51.29
1500m:
1. Rababe Arafi (Mar) 4:01.15
2. Gudaf Tsegay (Eti) 4:01.25
3. Winnie Nanyondo (Uga) 4:01.39
3000m zapreke:
1. Beatrice Chepkoech Sitonik (Ken) 9:04.53
2. Celliphine Chepteek Chespol (Ken) 9:11.10
3. Peruth Chemutai (Uga) 9:17.78
motka:
1. Aikaterini Stefanidi (Grč) 4,72m
2. Li Ling (Kina) 4,72
2. Nikoléta Kiriakopoulou (Grč) 4,72
kugla:
1. Chase Ealey (SAD) 19,58m
2. Gong Lijiao (Kina) 19,44
3. Aljona Dubickaja (Bje) 18,78
koplje:
1. Lu Huihui (Kina) 66,89m
2. Lina Muze (Lat) 64,87
3. Christin Hussong (Njem) 64,10

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!