00:06 / 07.09.2019.

Autor: M.M./Hina

Dijamantna liga: Noah Lyles jedini dvostruki pobjednik

Foto: REUTERS/Francois Lenoir

Foto: REUTERS/Francois Lenoir

Foto: - / REUTERS

Američki sprinter Noah Lyles postao je jedinim dvostrukim pobjednikom ovogodišnjeg izdanja Dijamantne lige.
Američki sprinter Noah Lyles postao je jedinim dvostrukim pobjednikom ovogodišnjeg izdanja Dijamantne lige, a nakon što je 29. kolovoza u Zuerichu pobijedio na 100 m, u Bruxellesu je osvojio dodatnih 50.000 američkih dolara slavljem na 200 metara s rezultatom 19.74 sekundi.

Iza Lylesa ciljem je prošao Turčin Ramil Alijev (19.86), a treći je bio Kanađanin Andre De Grasse (19.87). Lyles je nakon još jednog trijumfa najavio pohod na dva zlata i na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Sandra Perković je drugu godinu zaredom ostala bez prve nagrade, nakon šestogodišnje dominacije u ovom natjecanju te prvi put od 2011. nije ostvarila nijednu pobjedu na mitinzima Dijamantne lige. Najbolja svjetska bacačica diska je u Bruxellesu osvojila drugo mjesto hicem od 66 metara, a pobijedila je Kubanka Yaime Perez sa 68,27 m.

U skoku u vis nastupila je Ana Šimić i s preskočenih 185 cm podijelila osmo mjesto sa Šveđankom Erikom Kinsey. Pobijedila je Ruskinja Marija Lasickjene koja je jedina preskočila 199 cm.

Od atletičara koji su u Bruxelles došli kao vodeći u redoslijedu Dijamantne lige, svoje prvo mjesto su potvrdili pobjednik Memorijala Ivana Ivančića Novozelandski bacač kugle Tom Walsh (22,30 m), Amerikanac Michael Norman na 400 m (44.26), Kenijec Timothy Cheruiyot na 1500 m (3:30,22), američki troskokaš Christian Taylor (17,85 m), švedski bacač diska Daniel Stahl (68,68 m), na 110 m prepone Španjolac Orlando Ortega (13.22) te na 3000 m sa zaprekama Etiopljanin Getnet Wale (8:06.92).

Atletičarke koje su potvrdile prvo mjesto uoči finala predvodila je Britanka Dina Asher Smith na 100 m (10.88), a to je uspjelo još Jamajčanki Danielle Williams na 100 m prepone (12.46), Amerikanki Ajee Wilson na 800 m (2:00.24), Nizozemki Sifan Hassan na 5000 m (14:26.26), njemačkoj daljašici Malaiki Mihambo (7,03 m), grčkoj motkašici Katerini Stefanidi (4,83 m) te Kubanki Jaime Perez u bacanju diska (68,27 m).

Pobjednici s finala u Bruxellesu (6. rujna)

ATLETIČARI 200 m: Noah Lyles (SAD) 400 m: Michael Norman (SAD) 1500 m: Timothy Cheruiyot (Ken) 110 m prepone: Orlando Ortega (Špa) 3000 m sa zaprekama: Getnet Wale (Eti) troskok: Christian Taylor (SAD) kugla: Tomas Walsh (NZ) disk: Daniel Stahl (Šve)

ATLETIČARKE 100 m: Dina Asher-Smith (VB) 800 m: Ajee Wilson (SAD) 5000 m: Sifan Hassan (Niz) 100 m prepone: Danielle Williams (Jam) dalj: Malaika Mihambo (Njem) motka: Katerina Stefanidi (Grč) vis: Marija Lasickjene (Rus) disk: Yaime Perez (Kub)

Pobjednici finala u Zuerichu (29. kolovoza)

ATLETIČARI 100 m: Noah Lyles (SAD) 800 m: Donovan Brazier (SAD) 5000 m: Joshua Cheptegei (Uga) 400 m prepone: Karsten Warholm (Nor) vis: Andrij Prosenko (Ukr) motka: Sam Hendricks (SAD) dalj: Juan Miguel Echevarria (Kub) koplje: Magnus Kirt (Est)

ATLETIČARKE 200 m: Shaunae Miller Uibo (Bah) 400 m: Salwa Eid Naser (Bhr) 1500 m: Sifan Hassan (Niz) 400 m prepone: Sydney McLaughlin (SAD) 3000 m sa zaprekama: Beatrice Chepkoech (Ken) troskok: Shanieka Ricketts (Jam) kugla: Lijiao Gong (Kin) koplje: Huihui Lyu (Kin)

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!