19:11 / 02.06.2021.

Autor: M.M./Hina/HRT

Dauphiné: Kazahstanski biciklist Lucenko najbolji na kronometru

Kazahstanski biciklist Lucenko najbolji na kronometru

Kazahstanski biciklist Lucenko najbolji na kronometru

Foto: Ilustracija/EXPA / Pixsell

Kazahstanski biciklist Aleksej Lucenko (Astana - Premier Tech) pobijedio je u četvrtoj etapi utrke "Critérium du Dauphiné".

On je u etapi, koja je vožena na kronometar u dužini od 16,4 km od Firminyja do Roche-la-Molirea, bio za osam sekundi brži od momčadskog kolege Španjolca Iona Izagirreja, a treći je bio Danac Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step), koji je zaostao devet sekundi.

U ukupnom poretku sekundu prednosti zadržao je Austrijanac Lukas Pöstlberger (BORA - hansgrohe), koji je danas bio deveti. Slijedi ga Lucenko, a Kasper Asgreen i Ion Izagirre zaostaju devet sekundi.

Četvrta etapa:

1. Aleksej Lucenko (KAZ) Astana - Premier Tech 21:36 minuta

2. Ion Izagirre (ŠPA) Astana - Premier Tech +8

3. Kasper Asgreen (DAN) Deceuninck - Quick-Step +9

4. Wilco Kelderman (NIZ) BORA - hansgrohe +12

5. Ilan Van Wilder (BEL) Team DSM +13

6. Richie Porte (AUS) INEOS Grenadiers +15

7. Jonas Vingegaard (DAN) Jumbo - Visma +17

8. Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates +21

9. Lukas Pöstlberger (AUT) BORA - hansgrohe +23

10. Geraint Thomas (VBR) INEOS Grenadiers "

Ukupni poredak:

1. Lukas Pöstlberger (AUT) BORA - hansgrohe 12:57:07

2. Aleksej Lucenko (KAZ) Astana - Premier Tech +1

3. Kasper Asgreen (DAN) Deceuninck - Quick-Step +9

4. Ion Izagirre (ŠPA) Astana - Premier Tech +9

5. Wilco Kelderman (NIZ) BORA - hansgrohe +13

6. Ilan Van Wilder (BEL) Team DSM +14

7. Richie Porte (AUS) INEOS Grenadiers +16

8. Geraint Thomas (VBR) INEOS Grenadiers +24

9. Patrick Konrad (AUT) BORA - hansgrohe +32

10. Ben O'Connor (AUS) AG2R - Citroën Team +34

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!