Autor: I.L.K./HBS/HRT

Cvetković i Milun u finalu Europskog prvenstva, Filipiju bronca

Marko Milun

Marko Milun

Leo Cvetković i Marko Milun plasirali su se u finale Europskog prvenstva za boksače do 22 godine u Rumunjskoj.
Poluteškaš Leo Cvetković i superteškaš Marko Milun plasirali su se u finale Europskog prvenstva za boksače do 22 godine u Rumunjskoj. Nažalost, u polufinalu je zaustavljen teškaš Toni Filipi.

Riječanin Cvetković odradio je jednu od svojih najboljih borbi natjecanja i potpuno zasluženo u polufinalu kategorije do 81 kilograma slavio nad Nijemcem Athanasiosom Kazakisom 4:1.

Mladi Milun je u kategoriji iznad 91 kilograma pobijedio Rusa Vladislava Muravina, inače dvostrukog europskog prvaka, također 4:1. Prvu rundu hrvatski je prvak izgubio, da bi potom promijenio ritam i briljantnom taktikom pridobio suce u ostale dvije runde.

Nisam znao da je Muravin dvostruki europski prvak, ali sad mu to više ništa ne znači. Leo i ja smo nezaustavljiva pobjednička kombinacija. Idemo do kraja, idemo po zlato, rekao je Milun.

U sutrašnjem finalu Cvetković će se za naslov boriti protiv Ukrajinca Stepana Hrekula, a Milun će odmjeriti snage s Talijanom Azizom Abbesom Mouhiidineom.

Naš treći predstavnik u polufinalu, zadarski boksački teškaš doživio je poraz. Filipija je u kategoriji do 91 kilograma pobijedio Ukrajinac Serhii Horskov 4:1. Unatoč porazu, samim plasmanom u polufinale osigurao je medalju te se vraća s broncom.