Colorado korak do prvog naslova nakon 21 godine

08:20 / 23.06.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Dvoboj Colorada i Tampe

Hokejaši Colorado Avalanchea korak su do osvajanja Stanley Cupa nakon što su sinoć u trećoj utakmici finala poslije produžetaka sa 3:2 pobijedili branitelje naslova Tampa Bay Lightning.

Pobjedu je Coloradu u gostima donio Nazem Kadri koji je zabio gol u 12. minuti produžetka za vodstvo 3-1 u seriji na četiri pobjede.

Ako Colorado pobijedi u petak kod kuće, to će mu biti treći Stanley Cup nakon što ga je osvojio 1996. i 2001.

Poveo je Lightning nakon samo 36 sekundi igre, a strijelac je bio Anthony Cirelli. Colorado izjednačuje u drugoj trećini zahvaljujući pogotku Nathana MacKinnona.

Pet minuta nakon njega Viktor Hedman zabija za drugo vodstvo Tampa Baya na utakmici. No, na kraju zadnje trećine, Andrew Cogliano je izjednačio na 2-2 i odveo utakmicu u produžetak.

Ako Tampa Bay želi osvojiti treći naslov zaredom, morat će dobiti sljedeće tri utakmice.