12:51 / 01.02.2021.

Autor: A.M./Hina

Četvrta uzastopna pobjeda Gut-Behrami

Lara Gut-Behrami

Lara Gut-Behrami

Foto: Philipp Guelland / EPA-EFE

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami trijumfirala je i na drugom superveleslalomu u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu, što joj je četvrta uzastopna pobjeda u ovoj disciplini u ovosezonskim natjecanjima za Svjetski kup, a ukupno 30. u karijeri.

Gut-Behrami je na stazi na kojoj je slavila i u subotu, u ponedjeljak bila nešto manje uvjerljiva, ali još uvijek brža od ostalih s vremenom od 1:17.37 minuta.


Najviše joj se približila vodeća u ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus Slovakinja Petra Vlhova koja je zaostala za 28 stotinki sekunde i po prvi put u karijeri utrku Svjetskog kupa u brzim disciplinama završila na pobjedničkom postolju.


Trećeplasirana Austrijanka Tamara Tippler za pobjednicom je zaostala 74 stotinke i osmi put u karijeri, a sedmi u superveleslalomu, došla do pobjedničkog postolja.


Ova je utrka trebala biti održana u nedjelju, ali je zbog magle odgođena za ponedjeljak.


Dva superveleslaloma prije kraja sezone Lara Gut-Behrami ima gotovo nedostižnih 195 bodova prednosti pred drugoplasiranom sunarodnjakinjom Corinne Suter u redoslijedu za Mali kristalni globus.


Švicarka se s dvije pobjede u Garmischu opasno približila Petri Vlhovoj u ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus. Slovakinja vodi s 989 bodova, a Gut-Behrami je druga s 947. Do kraja sezone ostalo je još 11 utrka, pet u brzim i šest u tehničkim disciplinama.


U Svjetskom kupu za skijašice sada nastupa stanka do 26. veljače, zbog Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju koje je na rasporedu od 8. do 21. veljače u talijanskoj Cortini d'Ampezzo.


Garmisch-Partenkirchen, superveleslalom (ž) - rezultati

 1. Lara Gut-Behrami (Švi) 1:17.37

2. Petra Vlhova (Slk) 1:17.65 (+0.28)

3. Tamara Tippler (Aut) 1:18.11 (+0.74)

4. Kajsa Vickhoff Lie (Nor) 1:18.25 (+0.88)

5. Corinne Suter (Švi) 1:18.48 (+1.11)

 6. Ester Ledecka (Češ) 1:18.50 (+1.13)

 7. Federica Brignone (Ita) 1:18.51 (+1.14)

8. Tessa Worley (Fra) 1:18.55 (+1.18)

9. Francesca Marsaglia (Ita) 1:18.61 (+1.24)

10. Marta Bassino (Ita) 1:18.80 (+1.43)

11. Michelle Gisin (Švi) 1:18.84 (+1.47)

12. Marie-Michele Gagnon (Kan) 1:18.95 (+1.58)

13. Laura Pirovano (Ita) 1:18.99 (+1.62)

14. Ricarda Haaser (Aut) 1:19.07 (+1.70)

15. Elena Curtoni (Ita) 1:19.14 (+1.77)

...

SK - superveleslalom (5/7)

1. Lara Gut-Behrami (Švi) 445 bodova

2. Corinne Suter (Švi) 250

3. Tamara Tippler (Aut) 240

4. Ester Ledecka (Češ) 236

5. Federica Brignone (Ita) 223

...

SK - ukupno (22/33)

1. Petra Vlhova (Slk) 989 bodova

2. Lara Gut-Behrami (Švi) 947

3. Michelle Gisin (Švi) 807

4. Marta Bassino (Ita) 741

5. Sofia Goggia (Ita) 740

...

81. LEONA POPOVIĆ (HRV) 27

...

video thumb

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!