08:45 / 30.01.2021.

Autor: HRT

Novi slalomski bodovi za Zubčića i Vidovića, Noel pobjednik u Chamonixju

Filip Zubčić

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u Chamonixju, a od četvorice hrvatskih skijaša koji su startali, dvojica su ušla u drugu vožnju i na koncu osvojila bodove. Filip Zubčić je zauzeo 15. mjesto, dok je Matej Vidović bio 22.

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je subotnje utrke u Chamonixju. Slavio je s vremenom 1:38.58 ispred Švicarca Ramona Zenhaeuserna (+0.16) te Austrijanca Marca Schwarza (+0.19).

Hrvatski skijaš Filip Zubčić utrku je završio na 15. mjestu (+1.38), dok je Matej Vidović bio 22. (+1.88). Senzacionalnom drugom vožnjom u kojoj je iskoristio dobre uvjete na stazi Švicarac Luca Aerni stigao je do četvrtog mjesta, nakon što je u prvoj bio 29.

U poretku slalomaša vodeći je Marco Schwarz s 549 bodova. Zubčić je 25., Vidović 33., Samuel Kolega 37., a Istok Rodeš 45. U ukupnom poretku s 892 boda vodi Alexis Pinturault, dok je Schwarz drugi sa 626 bodova. Filip Zubčić drži odlično šesto mjesto s 478 bodova.

video thumb
video thumb
video thumb
video thumb

Noel je nakon prve vožnje bio treći, no odličnim nastupom usprkos teškim uvjetima na stazi probio se do prve pozicije ostvarivši sedmu pobjedu u karijeri. Posljednji put slavio je upravo u Chamonixu u veljači prošle godine.

Zanimljivo, Noel je tako postao sedmi različiti pobjednik u slalomu ove sezone. Švicarac Ramon Zenhausern je pobijedio u Alta Badiji, Norvežanin Henrik Kristoffersen slavio je u Madonni di Campiglio, u Zagrebu je pobijedio Nijemac Linus Strasser, u Adelbodenu Schwarz, Austrijanac Manuel Feller osvojio je prvi od dva slaloma u Flachauu, a drugi Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag. Schwarz je slavio i u noćnom spektaklu pod svjetlima reflektora u Schladmingu, a sada i Noel.

Od četvorice hrvatskih predstavnik koliko ih je nastupilo u Chamonixu, do bodova su doskijali Filip Zubčić i Matej Vidović. Zubčić je na koncu zauzeo 15. mjesto, pokvarivši za tri mjesta plasman iz prve vožnje, dok je Vidović u drugoj vožnji napredovao za jednu poziciju osvojivši 22. mjesto. Drugi put ove sezone Vidović je osvojio bodove nakon što je u Zagrebu zauzeo 12. poziciju.

U Chamonixu su nastupila još dvojica hrvatskih skijaša. Istok Rodeš je nakon prve vožnje zauzeo 40. mjesto, dok Samuel Kolega nije završio prvu vožnju.