10:41 / 01.01.2022.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Ovječkin novi rekorder NHL-a

Aleksandr Ovječkin

Tampa Bay Lightning, aktualni prvaci sjevernoameričke Nacionalne hokejaške lige (NHL), na Staru godinu su pred svojim navijačima doživjeli poraz 3-4 u raspucavanju od New York Rangersa.

To su iskoristili Washington Capitalsi koji su se pobjedom 3-1 na gostovanju kod Detroit Red Wingsa bodovno izjednačili sa do tada vodećom momčadi NHL-a. Obje momčadi sada imaju po 47 bodova.

Junak pobjede Capitalsa bio je Aleksandr Ovječkin s dva gola, koji je srušio NHL rekord u broju golova s igračem više. Sjajni ruski hokejaš postigao je 275. pogodak s igračem više na ledu čime je prestigao Kanađanina Davea Andreychuka.

Ovječkin je ujedno stigao na treće mjesto ljestvice po broju pobjedničkih golova (119) prestigavši Phila Esposita. Ispred njega su Jaromir Jagr (135) i Gordie Howe (121). U posljednjoj minuti Ovječkin je zatresao praznu mrežu zapečativši pobjedu Capitalsa.

Vegas Golden Knightsi su domaćom pobjedom 3-1 protiv Anaheima u derbiju Pacifičke divizije povećali prednost na tri boda u odnosu na drugoplasirane Duckse.

Strijelci su bili najefikasniji na dvoboju New Jersey Devilsa i Edmonton Oilersa u kojem su "vragovi" slavili sa 6-5 u produžetku, a pobjednički pogodak je u trećoj minuti dodanog vremena postigao Jack Hughes.

Devilsi su četiri puta vodili tijekom dvoboja, da bi Edmonton u 49. minuti poveo 5-4 golom Yamamota. Utakmicu je u produžetak odveo Bjelorus Jegor Šarangovič, 32 sekunde prije isteka osnovnog dijela dvoboja.

NHL rezultati, 31.12.

New Jersey Devils - Edmonton Oilers 6-5 (produžetak) Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 3-1

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 3-1

Tampa Bay Lightning - New York Rangers 3-4 (raspucavanje)

1. St Louis 18 9 5 110-87 41

2. Minnesota 19 9 2 112-92 40

3. Nashville 19 11 2 95-88 40

4. Colorado 17 8 2 115-91 36

5. Winnipeg 14 11 5 90-87 33

6. Dallas 15 12 2 82-85 32

7. Chicago 11 15 4 72-97 26

8. Arizona 6 21 3 63-117 15