Bronca za Ivu Oberan, Cvjetko zaustavila diskvalifikacija

30.06.2022.

18:28

Autor: K.L./Hina

Iva Oberan

Iva Oberan

Foto: Hrvatski judo savez / Arhivska fotografija

Hrvatska džudašica Iva Oberan vraća se s Mediteranskih igara u Alžiru s brončanim odličjem osvojenim u kategoriji do 63 kg, dok je Laru Cvjetko na putu do borbe za medalju zaustavila diskvilifikacija u polufinalu.

Oberan je u prvom nastupu poražena od Kosovarke Laure Fazliu, ali je Dubrovčanka kroz repesaž, pobjedom nad Francuskinjom Melodie Turpin došla do borbe za broncu. U toj je borbi marokanska predstavnica i aktualna afrička doprvakinja Sarah Harachi zaradila tri opomene, što je donijelo brončanu medalju mladoj Dubrovčanki.

- Još uvijek sam pod dojmom i mislim da ću sutra shvatiti koliko je ovo velik rezultat. Mediteranske igre su jedno od natjecanja za koje se spremam cijele godine i na najbolji način se vraćam kući, s medaljom, izjavila je presretna Iva, kod koje je ipak ostao i mali žal za prvom borbom u kojoj je upisala poraz od europske doprvakinje.

- Iva je i ovom medaljom potvrdila svoju kvalitetu, a drago mi je da je uspjela odraditi dobar dan na velikom natjecanju. Odlično je što je ostala mirna i nakon prve borbe, kada je možda i dvojbeno izgubila, te je pokazala kako se bori za pobjedu na pravi način, zadovoljno je ustvrdio izbornik Dean Ilić.

U finalnom bloku je trebala nastupiti i Lara Cvjetko, koja se pobjedom "ipponom" protiv Portugalke Joane Crisostomo probila u polufinale, gdje ju je čekala Tunižanka Nihel Landolsi.

- I danas je Lara jako dobro radila, bila u kontroli polufinalne borbe, ali joj se dogodila nesmotrenost, da je napravila polugu na laktu u stojećem stavu (waki gatame), što je zabranjeno te je zbog toga diskvalificirana (hansoku-make) i nije imala pravo daljnjeg nastupa, objasnio je Larin klupski trener iz JK Solin Dragan Crnov.

Tako je jedna od najperspektivnijih hrvatskih džudašica završila Mediteranske igre na petom mjestu.

U petak, 1. srpnja, će od hrvatskih predstavnika na tatami izaći Petrunjela Pavić (do 78 kg), Ivana Maranić (preko 78 kg), Marko Kumrić (do 100 kg) i Marcel Škalec (preko 100 kg).

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!