Nakon superveleslaloma i spusta na legendarnoj stazi u Wengenu održanih u petak i subotu, natjecanje za 93. trofej Lauberhorn završit će nedjeljnim slalomom.
14.01.2023.
20:19
Autor: I.Ž.K./HRT
Nakon superveleslaloma i spusta na legendarnoj stazi u Wengenu održanih u petak i subotu, natjecanje za 93. trofej Lauberhorn završit će nedjeljnim slalomom.
Prva vožnja je u 10.15, druga u 13.15, a obje možete pratiti na Drugom programu HTV-a i našem portalu.
Utrku će otvoriti vodeći slalomaš svijeta Norvežanin Lucas Braathen koji u poretku ove discipline vodi sa 250 bodova ispred Austrijanca Manuela Fellera (241) i sunarodnjaka Henrika Kristoffersena (220).
Među 71 prijavljenim skijašem su i četiri hrvatska predstavnika. Prvi će od njih krenuti najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić sa startnim brojem 25. Istok Rodeš će startati 33., Samuel Kolega 36., a Matej Vidović 48.
Zubčić je u poretku slalomaša na 27. mjestu s 29 bodova, a s bodom manje odmah iza njega je Kolega. Rodeš je 34. sa 16 bodova.
U ukupnom poretku Svjetskog kupa na prvom mjestu je Švicarac Marco Odermatt koji ima 1186 bodova. Drugi je dvostruki pobjednik Wengena, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde (846 bodova) koji je u petak i subotu slavio u superveleslalomu i spustu, a treći je Kristoffersen sa 565 bodova. Zubčić je na 27. mjestu sa 135 bodova, Kolega je 89. (28), a Rodeš 109. (16).
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora