19:43 / 16.02.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Barakude slavile i protiv Francuza

Dvoboj Hrvatske i Crne Gore 13.06.2020.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Francusku 13:10 (3:2, 2:3, 5:2, 3:3)  upisavši i treću pobjedu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre koji se igra u Rotterdamu.

Za razliku od uvjerljivih pobjeda protiv Rumunjske (16:6) i Nizozemske (25:8), izabranici Ivice Tucka su imali puno teži posao protiv Francuza u trećem kolu B skupine.

U izjednačenom dvoboju prvu četvrtinu dobila je Hrvatska 3:2, a drugu Francuska identičnim rezultatom. Nakon poluvremena uslijedila je bolja igra hrvatskih vaterpolista koji su susret prelomili u trećoj četvrtini dobivši tu dionicu sa 5:2.

Loren Fatović i Luka Bukić su postigli po tri gola, Andro Bušlje i Maro Joković postigli su po dva, a u strijelce su se upisali i Lovre Miloš, Josip Vrlić i Xavi Garcia. Odličan je bio vratar Marko Bijač koji je upisao 10 obrana. Francuze je predvodio Charles Cannone s tri gola.

U ostalim susretima iz naše skupine Rusija je pobijedila Njemačku 17:5, a Nizozemska Rumunjsku 9:8. Nakon tri kola vodi Hrvatska s maksimalnih šest bodova, Rusija ima pet, a Nizozemska 4 boda.

U sljedećem kolu Hrvatska će u srijedu igrati protiv Rusije. Utakmica počinje u 14.30, uz prijenos na Drugom programu HTV-a i našem portalu.

U četvrtfinale idu četiri najbolje ekipe iz svake skupine, a Olimpijske igre u Tokiju izborit će tri najbolje reprezentacije s turnira u Rotterdamu.