17:26 / 06.03.2021.

Autor: HRT

Senzacija Švicarke Moser na dvoranskom EP-u u atletici

Angelica Moser

U subotu je na Europskom dvoranskom prvenstvu u atletici podijeljeno šest kompleta odličja.

Pravu senzaciju priredila je švicarska atletičarka Angelica Moser osvojivši naslov svjetske dvoranske prvakinje u skoku s motkom s preskočenih 4,75 metara.

Do uspjeha karijere stigla je i slovenska atletičarka Tina Šutej koja je uzela srebrno odličje (4,70 m), a broncu su osvojile Britanai Holly Bradshaw i Bjeloruskinja Irina Žuk s preskočenih 4,65 m.

Europska dvoranska prvakinja u skoku u dalj je Ukrajinka Marina Beh-Romančuk koja je osvojila zlato preskočiviš 6,92 m. Srebro je pripalo Njemici Malaiki Mihambo (6,88 m), a bronca Šveđanki Khaddi Sagniji (6,75 m).

Podijeljene su medalje u još dvije discipline kod atletičarki. Na 1500 metara slavila je Belgijka Elise Vanderlest s vremenom 4:18.44 ispred Britanke Holly Archer (4:19.91) i Njemice Hanne Klein (4:20.07).

U disciplini 400 metara najbrža je bila Nizozemka Femke Bol koja je do zlata stigla s vremenom 50.63 sekunde. Srebro je uzela domaća predstavnica Poljakinja Justyna Swiety-Ersetic (51.41), a broncu Britanka Jodie williams. U istoj disciplini kod atletičara naslov europskog dvoranskog prvaka osvojio je Španjolac Oscar Husillos (46.22) ispred dvojice Nizozemaca. Srebrni je bio Tony van Diepen (46.25), a brončani Liemarvin Bonevacia (46.30).

Posljednja disciplina trećeg dana natjecanja u Torunu bila je 60 metara za atletičare. Zlato je pripalo Talijanu Lamontu Marcellu Jacobsu s vremenom 6.47 sekundi. Srebro je osvojio Nijemac Kevin Kranz (6.60), a broncu Slovak Jan Volko (6.61).

video thumb

Mala hrvatska ekspedicija od četiri člana iz Poljske se vraća s brončanim odličjem Filipa Mihaljevića u bacanju kugle.

U subotnjim kvalifikacijama na 60 metara s preponama Ivana Lončarek zauzela je 31. mjesto, a Klara Koščak 34. u konkurenciji 44 atletičarke. Mateo Ružić u petak je nastupio u kvalifikacijama na 400 metara zauzevši  26. mjesto među 49 trkača.