Gimnastika - illustracija
Foto: Juice Dash / Shutterstock
Više od 500 gimnastičarki koje je seksualno zlostavljao Lawrence Nassar, bivši liječnik američke reprezentacije, moglo bi dobiti odštetu od 380 milijuna dolara od Američkog gimnastičkog saveza te Američkog olimpijskog i paraolimpijskog odbora, piše New York Times.
Time bi bilo zatvoreno posljednje poglavlje jednog od najvećih skandala u povijesti američkog sporta.
Dogovor o nagodbi je najavljen tijekom postupka pred sudom u Indiani. Sredstvima će se obeštetiti olimpijske pobjednice Simone Biles, McKayla Maroney i Aly Raisman.
Žrtve su patile od anksioznosti, depresije i posttraumatskog stresnog poremećaja, dok su neke od njih pokušale samoubojstvo zbog Nassarovog zlostavljanja, počinjenog pod izlikom liječenja.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!