Rekorderka po broju osvojenih medalja Amerikanka Allyson Felix (36) po deseti puta je nominirana za svjetsko prvenstvo u atletici.
06.07.2022.
10:35
Autor: HRT/Hina
Rekorderka po broju osvojenih medalja Amerikanka Allyson Felix (36) po deseti puta je nominirana za svjetsko prvenstvo u atletici.
Sa 18 medalja najuspješnija atletičarka u povijesti svjetskih prvenstava će na predstojećem SP za reprezentaciju SAD nastupiti u štafeti 4x400 metara.
Felix se je nadala da će trčati na 400 metara u pojedinačnoj konkurenciji, ali šesto mjesto kvalifikacijama na prošlomjesečnom državnom prvenstvu nije bilo dovoljno za nastup u pojedinačnoj konkurenciji
Ona je tijekom karijere osvojila sedam zlatnih olimpijskih medalja te 13 zlata na svjetskim prvenstvima.
Svjetsko atletsko prvenstvu u američkom Eugenu na rasporedu je od 15. do 24. srpnja.
Seven-times Olympic gold medallist Allyson Felix will contend in her final world championships this month after the United States named her to their relay pool for Eugene, Oregon, Tuesday. https://t.co/pEYGvbU6Lr
— Reuters Sports (@ReutersSports) July 6, 2022
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora