16:56 / 21.02.2015.

Autor: HRT

Lokomotiva pretekla Hajduk, Zadar ostao posljednji

Dvoboj Lokomotive i Hajduka (Goran Stanzl/PIXSELL)

Stanko Poklepović je porazom otvorio četvrti mandat na klupi Hajduka. U Kranjčevićevoj ulici slavila je Lokomotiva 2:1. Zagreb je u gostima svladao posljednjeplasirani Zadar 1:0.
Nogometaši Lokomotive pobijedili su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici Hajduk 2:1 u susretu 22. kola domaćeg prvenstva. Stanko Poklepović tako je porazom otvorio četvrti mandat na klupi Splićana.

Domaćini su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Andrijaševića. Na 1:1 izjednačio je Maglica u 26. minuti. Pobjedu je Lokomotivi donio Gržan pogotkom u 53. minuti. Dodajmo da su domaćini od 67. minute igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Mrčela.

Ovom pobjedom Lokomotiva je pretekla Hajduk na trećem mjestu ljestvice. Zagrebački sastav sada ima 34 boda, a splitski 32.

U drugom subotnjem susretu Zagreb je u gostima svladao posljednjeplasirani Zadar 1:0. Bodove Zagrebu na stadionu Stanovi donio je Boban u osmoj minuti.

S nova tri boda Zagreb se učvrstio na petom mjestu s 30 bodova, dok je Zadar ostao na 16 bodova, dva više imaju Istra 1961 i Osijek.

Na vrhu je Dinamo s 55 boda, druga Rijeka ima 46.

U posljednja dva nedjeljna susreta sastaju se Osijek i Dinamo te Split i Rijeka.

1. Dinamo 21 17 4 0 52-12 55
2. Rijeka 21 14 4 3 46-17 46
3. Lokomotiva 22 10 4 8 45-38 34
4. Hajduk (-3) 22 10 5 7 42-34 32
5. Zagreb 22 8 6 8 27-33 30
6. Slaven Belupo 22 6 5 11 21-33 23
7. Split 21 4 10 7 24-28 22
8. Istra 1961 22 3 9 10 22-36 18