17:33 / 14.02.2015.

Autor: HRT

HNL: Deset golova u dvije utakmice

Deset golova palo je u današnje dvije utakmice 21. kola Prve HNL. Nogometaši Lokomotive pobijedili su Zagreb s velikih 6:0, a Osijek je na domaćem terenu nadigrao Split s 4:0.
Deset golova palo je u današnje dvije utakmice 21. kola Prve HNL. Nogometaši Lokomotive pobijedili su Zagreb s velikih 6:0, a Osijek je na domaćem terenu nadigrao Split s 4:0. Nogometaši Lokomotive rano su otvorili golijadu, već u drugoj minuti Kolar je zabio za 1:0. Isti igrač zabija i na samom kraju prvog dijela u 44. minuti. U drugom poluvremenu Medićeva momčad izdržala je do 63. minute bez primljenog gola, a onda ih je pokopao Kovačić zabivši autogol. Zagrebaši su se nakon tog pogotka kompletno raspali, a Lokomotiva je nastavila u revijalnom tonu. Doležal zabija u 69. minuti, Gržan u 85, a Marić postavlja konačan rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade. Osijek je u Gradskom vrtu nadigrao nogometaše Splita i slavio s velikih 4:0.   Ivo Šušak je na klupu Osijeka sjeo u srijedu po treći put, a čini se kako se ona narodna - treće sreća - opet pokazala točnom. Po početku utakmice i nije se dalo zaključiti da će Osijek slaviti s tolikom razlikom. Prvi gol pao je u 34. minuti nakon što je Perošević atraktivno preko glave pogodio u sami desni kut Splitova gola. U drugom poluvremenu Osijek je pokušao povečati vodstvo pokušajima Vojnovića. Split je s druge strane imao priliku da izjednači. Marko Rog je prvo propustio zabiti zicer, a nakon toga nije realizirao situaciju licem u lice. Nakon toga domaćini su odlučili kazniti propušteno pa u 67. minuti Mile Škorić zabio za 2:0. Na 3:0 povećao je u 73. minuti bivši igrač crvenih Aljoša Vojnović. Za konačnih 4:0 pobrinuo se opet Škorić u 84. minuti izborivši i realiziravši penal. Rezultati susreta 21. kola Prve HNL: Osijek -RNK Split 4-0 (Perošević 33, Škorić 68, 84-11m, Vojnović 72)
Zagreb - Lokomotiva 0-6 (Kolar 2, 44,Kovačić 63-ag,Doležal 69, Gržan 85, Marić 90+1)