Autor: HRT

Chelsea i Bayern gostujućim remijima na korak do četvrtfinala

-

-

Danas su na rasporedu bile prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, Paris Saint-Germain i Chelsea su odigrali 1:1, a Šahtar i Bayern 0:0.
U prvom susretima osmine finala nogometne Lige prvaka dva remija, Paris Saint Germain i Chelsea su na Parku Prinčeva odigrali 1:1, a Šahtar i Bayern u Lvivu, gdje je Šahtar zbog ratne situacije u Donjecku bio domaćin, je bilo 0:0. Mou zahvalan Ivanoviću: Izgleda da bira samo veliku scenu za golove!
Gosti su na Parku prinčeva poveli golom srpskog braniča Branislava Ivanovića u 36. minuti, a izjednačio je Edison Cavani u 55. minuti. Uzvrat je 11. ožujka na stadionu Stamford Bridge. U Lvivu njemački prvak je od 65. minute, nakon isključenja Xabija Alonsa, bio s igračem manje, no to nije pomoglo momčadi kojoj je kapetan naš Darijo Srna da eventualno iznenadi Bayern.
PSG bolji, ali jedan 'ubod' Chelseaja dovoljan za važan remi PSG je bolje otvorio utakmicu i prvu priliku imao je u 11. minuti, kada je Edison Cavani ubacio u kazneni prostor, a Blaise Matuidi je dobro pucao glavom. No Thibaout Courtois bio je spreman. PSG je u nastavku imao još dvije izgledne prilike, a belgijski vratar je odlično reagirao na udarce Zlatana Ibrahimovića u 13. i Cavanija u 33. minuti. Gosti u prvih 45 minuta nisu pokazivali previše želje za igrom prema naprijed, no ipak su postigli pogodak u 36. minuti. Bio je to i jedini udarac Bluesa prema vratima francuskog prvaka u prvom dijelu. Zanimljivo, u akciji su sudjelovali braniči Chelsea. John Terry je ubacio pred gol, Gary Cahill je petom produljio loptu, a Branislav Ivanović glavom svladao Salvatorea Sirigua.
PSG je u drugom dijelu zaigrao odlučnije i takva igra se isplatila već u 55. minuti, kada je Cavani izjednačio. Matuidi je sjajno ubacio, a Urugvajac zabio glavom svoj šesti pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Četiri minute kasnije PSG je mogao i do vodstva. Ibrahimović je sjajno probio englesku obranu i pucao, ali Courtois je odlično obranio. Na odbijanac je natrčao Lavezzi i opalio, lopta je pogodila Azpilicuetu ispred praznog gola. U 66. minuti je zaprijetio i David Luiz, no jedinica Bluesa je ponovo bila na mjestu.
Možda i najbolju priliku na utakmici imao je Cavani u 81. minuti, samo da bi pucao je pored gola. Urugvajac je sam sebi složio priliku, prošao je Matića i onda nije najbolje reagirao. U sudačkoj nadoknadi zaprijetio je i Ibrahimović, a sjajni Courtois je još jednom sjajno obranio.
PSG je ovom utakmicom produžio niz bez domaćeg poraza u Europi na 33 utakmice. PSG i Chelsea su međusobno igrali i prije godinu dana, ali u četvrtfinalu. PSG je u Pariz slavio 3:1, dok je Chelsea u Londonu dobio 2:0 i zbog više golova u gostima prošao dalje. Ključni gol je zabio Demba Ba u 87. minuti.
Miroljubivo u Lavovu U Ukrajini je bilo prilično miroljubivo i bez velikih šansi za gol, favorizirani Bavarci uputili su tek dva udarca u okvir vrata, a igrači Šahtara samo - jedan. Ovim rezultatom mogu biti zadovoljne obje momčadi, Šahtar nije izgubio, a Bayern će u Muenchenu za dva tjedna biti veliki favorit.
U vrlo slabom prvom poluvremenu najbolju priliku je propustio Mueller u 31. minuti, kada je njegov udarac iz blizine otišao iznad grede. U drugom dijelu se nastavila uspavanka sve do 65. minute, kada je Xabi Alonso u svom stotom nastupu u Ligi prvaka neoprezno dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Alexom Teixeirom. Unatoč brojčanoj prednosti Šahtar nije uspio priprijetiti najboljem vrataru svijeta Manuelu Neueru, dok se Bayern orijentirao uglavnom na obranu. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar i dobio žuti karton u 39. minuti.

Dvoboj se igrao u Lavovu jer je Šahtar u svojevrsnom izgnanstvu izvan svojeg Donjecka, kojeg drže proruski separatisti.
ŠAHTAR DONJECK - BAYERN MUENCHEN 0-0
Pred 34.000 gledatelja u Areni Lavov sudio je Alberto Undiano iz Španjolske.
Crveni karton: Xabi Alonso (Bay, 65)
ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kucher, Rakitskij, Ševčuk - Douglas Costa (Marlos 78), Fred, Fernando, Taison (Wellington Nem 84) - Teixeira, Luiz Adriano (Gladkyy 89)
BAYERN: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat - Götze (Lewandowski 75), Xabi Alonso, Schweinsteiger - Robben, Müller (Badstuber 70), Ribéry