Autor: HRT

Barcelona jednom nogom u finalu Kupa

Leo Messi

Leo Messi

Barcelona je u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja pobijedila Villarreal s 3:1, osiguravši solidnu prednost uoči uzvratne utakmice.
Barcelona je u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja pobijedila Villarreal s 3:1, osiguravši solidnu prednost uoči uzvratne utakmice. Katalonce je u vodstvo doveo Lionel Messi u 41. minuti nakon asistencije Luisa Suareza. U trećoj minuti drugog poluvremena Manuel Trigueros je zabio za izjednačenje, ali samo minutu kasnije Andres Iniesta je vratio prednost Barceloni. U 64. minuti stoper Gerard Pique na asistenciju Messija pogodio za konačnu 3:1 pobjedu Barce, koja sada ima niz od deset uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima . U 71. minuti Neymar nije iskoristio kazneni udarac dosuđen zbog Ruizovog igranja rukom. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić ušao je u igru u 68. minuti umjesto Rafinhe.