21:32 / 18.02.2021.

Autor: A.M./T.D./HRT

Zvezda s igračem manje do remija protiv Milana

Marko Gobeljic i Ante Rebic

Crvena zvezda i AC Milan odigrali su uzbudljiv prvi susret šesnaestine finala Europske lige na beogradskoj Marakani, koji je okončan remijem, 2:2.

Bilo je 0:0 sve do 42. minute kada su gosti poveli nakon komičnog autogola Radovana Pankova u 42. minuti. Sami Castillejo je probio po desnoj strani i ubacio pred gol gdje je Pavkov neoprezno reagirao, a lopta je potom kroz ruke Milana Borjana završila u mreži.

Na početku drugog poluvremena Zvezda je izjednačila na 1:1 iz kaznenog udarca koji je realizirao Kanga u 52. minuti, a gosti su opet poveli golom Thea Hernandeza u 61. minuti, također s bijele točke.

Nekih 15-ak minuta prije kraja Beograđani su nakon drugog žutog kartona Rodića ostali s igračem manje, no u trećoj minuti sudačke nadoknade Milan Pavkov je nakon kornera skočio i glavom zabio za konačnih 2:2.

U startnoj postavi Milana bili su Ante Rebić i Mario Mandžukić. Rebić je igrao samo prvo poluvrijeme, a Mandžukić je zamijenjen u 82. minuti.

U ostalim susretima, Young Boys i Bayer Leverkusen odigrali su pucački raspoloženu utakmicu sa sedam golova koju su Young Boysi dobili s 4-3.

Švicarci su nakon prvog poluvremena vodili 3-0, no Bayer je u prvih 20-tak minuta nastavka izjednačio na 3-3. Ipak, do kraja susreta Young Boysi su zabili i četvrti gol za pobjedu.

Za vodeći sastav švicarskog prvenstva zabili su Fassnacht (3), Siebatcheu (19, 89) i Elia (44), a za goste Schick (49, 52) i Diaby (68). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

Wolfsberger, koji je prošao dalje u skupini s Dinamom, u Budimpešti je uvjerljivo izgubio od Tottenhama s 1-4.

Spursi su rutinski stigli do pobjede, a golove su zabili Son (13), Bale (28), Moura (34) i Vinicius (88), a za Austrijance zabio je Liendl (55-11m).

Dario Vizinger je za Wolfsberger igrao prvo poluvrijeme.

Uvjerljiv je bio i Manchester United koji je u Torinu pobijedio Real Sociedad s 4-0, a golove su zabili Fernandes (27, 58), Rashford (65) i James (90).

Roma je iz Portugala otišla s punim plijenom, te je jednom nogom u osmini finala nakon što je pobijedila Bragu s 2-0 golovima buntovnog  Džeke (5) i Mayorala (86).

Olympiakos je porazio PSV s 4-2, dok su Slavia Prag i Leicester City odigrali bez golova.

Rezultati prvih susreta 16-ine finala Europske nogometne lige:

Dynamo Kijev (Ukr) - Club Brugge (Bel) 1-1 (Bujalski 62 / Mechele 67)

Wolfsberger (Aut) - Tottenham (Eng) 1-4 (Liendl 55-11m / Son 13, Bale 28, Moura 34, Vinicius 88)

Real Sociedad (Špa) - Manchester United (Eng) 0-4 (Fernandes 27, 58, Rashford 65, James 90)

Crvena Zvezda (Srb) - Milan (Ita) 2-2 (Kanga 52-11m, Pavkov 90+3 / Pavkov 42-ag, Hernandez 61-11m)

Slavia Prag (Češ) - Leicester City (Eng) 0-0

Sporting Braga (Por) - Roma (Ita) 0-2 (Džeko 5, Mayoral 86)

Krasnodar (Rus) - DINAMO (HRV) 2-3 (Berg 28, Claesson 69 / Petković 15, 54, Atiemwen 75)

Young Boys (Švi) - Bayer Leverkusen (Njem) 4-3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Elia 44 / Schick 49, 52, Diaby 68)

Olympiakos (Grč) - PSV (Niz) 4-2 (Bouchalakis 9, M'Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 82 / Zahavi 14, 40)