23:34 / 27.03.2018.

Autor: A.M./Hina

[VIDEO] Španjolska ponizila Argentinu, Srbija bolja od Nigerije

Hrvatski suparnici u skupini D svjetskog prvenstva u Rusiji, Argentina i Nigerija, doživjeli su poraze u pripremnim susretima igranim u utorak.
Hrvatski suparnici u skupini D svjetskog prvenstva u Rusiji, Argentina i Nigerija, doživjeli su poraze u pripremnim susretima igranim u utorak. Argentina je u Madridu izgubila od Španjolske 6:1, dok je Srbija u Londonu pobijedila Nigeriju 2:0.
U jednom od najatraktivnijih susreta večeri Španjolska je na stadionu Wanda Metropolitano deklasirala Argentinu 6:1, nanijevši 'Gaučosima' jedan od najtežih poraza u povijesti. Identičnim rezultatom Argentina je izgubila od Čehoslovačke na svjetskom prvenstvu 1958. godine u Švedskoj, te od Bolivije 2009. godine u kvalifikacijama za SP 2010.
Argentina je ponovo nastupila bez Lionela Messija koji se oporavio od ozljede aduktora, ali izbornik Jorge Sampaoli nije želio riskirati s njegovim nastupom.
Španjolska je povela u 12. minuti golom Diega Coste kojem je to bio šesti gol u posljednjih šest susreta u kojima je startao u dresu 'Furije', ali je posljednji put zaigrao od prve minute nakon lipnja 2016. godine. Iniesta je osvojio loptu, uposlio Asensia, a ovaj je produžio do Coste koji je poentirao za vodstvo španjolske reprezentacije. Na 2:0 povisio je Isco u 27. minuti, a Asensio je ponovno bio u ulozi asistenta. Argentina je smanjila u 37. minuti golom Otamendija nakon ubačaja Evera Banege iz kornera.
U nastavku susreta uslijedio je debakl Argentine, a 'Furija' je zabila još četiri gola, po dva su zabili Isco (52, 75) i Aspas (55, 73).