10:03 / 30.07.2018.

Autor: HRT

[VIDEO] Prvi "hat-trick" Ibrahimovića za preokret LA Galaxyja

Zlatan Ibrahimović (Lionel Hahn/Press Association/PIXSELL)

Švedska nogometna zvijezda Zlatan Ibrahimović zabio je tri gola u samo 24 minute za slavlje LA Galaxyja protiv Orlando Cityja.
Zlatan Ibrahimović bio je prvo ime susreta američke nogometne lige (MLS) u kojemu je njegov Los Angeles Galaxy s 4:3 svladao Orlando City. Švedska nogometna zvijezda postigla je prvi "hat-trick" za LA Galaxy i to u samo 24 minute!

Gosti iz Orlanda triput su vodili (1:0, 2:1, 3:2), no na njihovu žalost u redovima domaćina ponovno je briljirao sjajni Ibrahimović postigavši tri pogotka za konačno slavlje svoje momčadi.

Nakon početnog vodstva Orlanda golom Cristiana Higuite (18), LA Galaxy stiže do izjednačenja preko Giovanija dos Santosa (39), na Ibrahimovićevu asistenciju. Gosti ponovno vode od 44. minute nakon autogola Michaela Cianija. Početkom drugog poluvremena legendarni Šveđanin otvara seriju golom u 47. minuti, a nakon još jednog gola Orlanda (Dom Dwyer, 54), još dvaput trese mrežu gostiju, u 67. i 71. minuti.

Bio je to dobar dan, za momčad, za mene. Zabio sam tri pogotka, upisao jednu asistenciju, pobijedili smo. Da nismo pobijedili, bilo bi svejedno koliko sam golova postigao, pobijediti je nešto sasvim drugačije, rekao je švedski napadač kojemu je to bio 17. nastup u MLS-u, u kojemu je zabio 15 pogodaka.