19:13 / 22.02.2018.

Autor: HRT

[VIDEO] EL: Borussia remijem kod Atalante izborila osminu finala

Rafael Toloi

Nogometaši Borussije Dortmund uspjeli su izboriti osminu finala Europske lige nakon što su kod Atalante odigrali 1:1.
U prvom dvoboju njemačka momčad slavila je 3:2, nakon što su gosti iz Italije vodili 2:1.  Borussija je veći dio utakmice plesala po rubu poraza, no pogodak Marcela Schmelzera osam minuta prije kraja spasio je njemački sastav.
Atalanta je imala vodstvo 1:0, a u 80. minuti i zicer za pobjedu, no nije uspjela. Atalanta je povela u 11. minuti golom Rafaela Toloija nakon ubačaja iz kornera i potom svoje prilike tražila iz kontri. Jedna takva prošla je u 80. minuti kada je Gomez izašao sam ispred Romana Burkija, no vratar njemačkog sastava je sjajno reagirao.  Kazna je stigla u 83. minuti kada je Schmelzer zabio za 1:1 iskoristivši pogrešku domaćeg vratara Etrita Berishe koji je slabo reagirao na jednu loptu. ---- 90+3'- Kraj! Borussija izborila osminu finala Europske lige 83' - Goool! Borussija Dortmund uspjela je izjednačiti na 1:1 golom Schmelzera.
70' - Iličić se sjurio prema golu Borussije, pucao, ali nedovoljno precizno. 47' - Odmah odlična prilika za Atalantu! Marten de Roon primio je loptu na rubu šenaesterca, puca, ali lopta ide pored gola. 46' - Počelo je drugo poluvrijeme ---- 45+1' - Kraj prvog poluvremena 35' - Mario Gotze zabija gol, ali pomoćni sudac diže zastavu i ruši nadu Borussije za izjednačenjem 27' - Prilika Atalante ! Gomez je ubacio loptu u šesnaesterac. Bryan Cristante glavom je udario loptu, ali ona odlazi pored lijeve stative 11' - Goool! Atalanta vodi 1:0. Rafael Toloi bio je strijelac prvog pogotka nakon kornera.
1' - Odmah na početku utakmice na teren je upala baklja, ali brzo je uklonjena 0' - Počeo je susret između Atalante i Borussije Dortmund ----